Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Freedom House опустила Україну

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Freedom House опустила Україну

Україна опустилася на дев’ять позицій у рейтинґу свободи преси, який щорічно складає міжнародна правозахисна організація Freedom House. Згідно з опублікованою 1 травня доповіддю про стан свободи преси 2011 року, українська держава посідає 130-те місце, ділячи його з Південним Суданом. Загалом у рейтинґу — 197 країн і територій.

Freedom House відзначає погіршення стану свободи преси в Україні, оцінка якого знизилася до 59 балів (за рік до того — 56). Згідно з доповіддю, це відбулося внаслідок посилення державного контролю над засобами масової інформації. Власники ЗМІ дедалі частіше відчувають політичний тиск щодо змісту їхніх медіа, ідеться в доповіді.

Україна входить до групи із 72 держав із частково вільним станом свободи преси, посідаючи одне з останніх місць у своїй групі. 66 країн було оцінено як вільні, невільними названо 59 держав. У рейтинґу свободи преси в Центральній і Східній Європі Україна окупувала 20-й рядок. Росія — 24-й, Польща — 5-й. На першому місці розташовується Естонія, на другому — Чехія, третьому — Словаччина. На думку організації, найгірша ситуація зі свободою преси в реґіоні склалася в Казахстані (26-та позиція), Білорусі (27-ма), Узбекистані (28-ма), Туркменістані (29-та).

2010-го Україна займала в рейтинґу свободи слова Freedom House 115-те місце, 2011-го — 121-ше. Роком раніше Freedom House понизила ступінь свободи преси в Україні, яка в підсумку перемістилася в групу «частково вільних».

 Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply