Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Звільнили з полону «кіборга»

Автор:

|

Грудень 10, 2015

|

Рубрика:

Звільнили з полону «кіборга»
Андрій Гречанов

Андрій Гречанов

Полоненого бойовиками ДНР Андрія Гречанова (позивний — «Рахман»), начальника відділення розвідки 81-ї десантно-штурмової бригади Збройних сил України (ЗСУ), звільнили в процесі обміну. Його поміняли на російського майора Старкова на прізвисько «Камаз». «Кіборг» потрапив у полон путінських найманців 30 липня ц. р. Довгий час бойовики не погоджувалися обмінювати українського бійця.
Іх «Рахманом», Петро Порошенко зустрівся негайно після звільнення — о пів на третю ранку. Президент повідомив, що задля визволення українця підписав Указ про помилування російського офіцера. Глава держави додав, що спілкувався на цю тему з Біньяміном Нетаньягу, прем’єр-міністром Ізраїлю, і вони, зокрема, згадували випадок, коли за капрала ізраїльської армії віддали 1 тис. терористів. І переконані, що вчинили правильно.
Микола Полозов, адвокат Надії Савченко, вважає, що обмін українського «кіборга» на російського майора може бути моделлю для майбутнього обміну українки. «У випадку Андрія Гречанова на Володимира Старкова був застосований особливий механізм: перед обміном російського офіцера помилував Президент Порошенко. Такий прецедент — корисний для нас», — зазначив правник. Проте, за його словами, тут немає повної аналогії з випадком п. Савченко. «Цей обмін можна вважати одиничним випадком імплементації мінських угод. Очевидно, невипадково, що ця подія збіглася зі зустріччю Путіна та Барака Обами, котрі розмовляли про важливість виконання цих домовленостей. Але проблема в тому, що Російська Федерація (РФ) виводить за рамки мінського процесу українських громадян, котрі перебувають під судом у РФ, в зокрема й Надю. Тому тут ще працювати і працювати», — зауважив він.
Андрій Гречанов розповів, що в полоні терористів під час допитів його катував колишній стоматолог із Горлівки. «Від кого я такого не чекав, то це — від лікаря. Він києм бив по ногах, по п’ятах. Якийсь час я не зізнавався (треба було дотягнути хоча б до ранку, поки мої хлопці закріпилися на тому місці, де ми виконували свою роботу). Він запропонував: «Давайте я з нього потихеньку буду скачувати кров, він зрозуміє, що скоро йому кінець і заговорить», — розповів «кіборг». Першого ж дня полону, за словами військового, його привезли в Горлівку та провели «допит із елементами інквізиції». А потім часто повторювали процедуру.

Євген Клен

До слова
Поблизу селища Новгородське Донецької області, Служба безпеки України спільно з військовослужбовцями ЗСУ затримала чоловіка з численними пораненнями, котрий утік від бойовиків. За словами пораненого мешканця Горлівки, його як раба використовували терористи ДНР. Після затримання чоловіка патрулем терористів за порушення «комендантської» години його для покарання послали на риття окопів та будівництво укріплень. За словами оповідача, над ним постійно знущалися: прострелили ногу, пробили руку ножем, розбили прикладом голову. За першої ж нагоди чоловік утік на територію, контрольовану українською владою. Українські бійці надали втікачеві першу медичну допомогу. За словами медиків, біженець із ДНР потребує довготривалого лікування та реабілітації.

About Author

Meest-Online

 • BlackStork

  ***
  Зірко моя ! Лише ти мене повсякчас розумієш.
  Світло своє даруєш мені крізь замурзані грати.
  Сходить Сонце щоранку і ти поступово тьмянієш.
  Світла твого щовечора ждуть полонені солдати.
  Сонця світло знущання й тортури для нас осяває.
  Божий день людям радість несе, нам страждання і муки.
  Ворог лютий сказився, поразку свою відчуває.
  Ми живемо надією волі в гіркий час розпуки.
  Зірко моя ! Ти бачиш родину мою в Україні.
  Знаю – тужать за мною рідненькі, чекають в молитвах.
  Я боровся за гідне життя для людей в Батьківщині.
  І свободу її боронитиму в прийдешніх битвах.
  Віддаю все що маю за вільний народ України.
  Тільки душу російським катам мою не розтоптати.
  Все пройду – битви, полон, тортури заради родини.
  Зірко моя ! Не бачать тебе лише вбиті солдати …
  10.12.2015