Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Жертв Голодомору вшанували чотири президенти

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Жертв Голодомору вшанували чотири президенти

У заході з ушанування пам’яті жертв голодоморів уперше в історії незалежної України взяли участь чинний президент Віктор Янукович і троє колишніх: Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Вік­тор Ющенко. Церемонія відбулася на території Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів» у Києві 26 листопада. На жалобних заходах також були присутні прем’єр-міністр Микола Азаров, члени уряду, представники дипломатичного корпусу та громадськості.

Пан Янукович установив біля підніжжя скульптури «Гірка пам’ять дитинства» символічну композицію зі зерном і поставив запалену лампадку до «Свічі пам’яті». Учасники церемонії вшанували померлих від голоду хвилиною мовчання.

Президент разом із своїми попередниками взяв участь у відкритті наріжного каменя під будівництво Меморіалу пам’яті жертв репресій 1936—1941 рр., який буде споруджено на території Національно-історичного меморіального заповідника «Биківнянські могили». «Меморіал стане символом пам’яті про тих, хто зазнав тяжких мук і несправедливості, віддав своє життя заради нашого майбутнього», — наголосив у своєму виступі глава держави. Президент особливо підкреслив, що Меморіал пам’яті жертв репресій також стане «символом перестороги проти повторення подібних трагедій на українській землі».

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply