Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Зеленський навідався до Німеччини

Автор:

|

Липень 14, 2021

|

Рубрика:

Зеленський навідався до Німеччини
Володимир Зеленський на берлінському летовищі

Заручившись підтримкою лідерів Східної Європи Володимир Зеленський подався до Західної, а саме: до Федеративної Республіки Німеччина (ФРН). Під час свого візиту 11 липня він заявив, що введення в експлуатацію «Північного потоку-2» (ПП2) безпосередньо загрожує енергетичній безпеці країн Європейського Союзу (ЄС). Під час зустрічі з Арміном Лашетом, прем’єр-міністром федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія та головою Християнсько-демократичного союзу, український лідер наголосив, що для України важлива підтримка ФРН щодо відновлення територіальної цілісності і суверенітету країни. Сторони обговорили подальший розвиток торгово-економічної співпраці та налагодження тіснішого партнерства, а також питання боротьби з пандемією Covid-19.
Також глава української держави розповів про ситуацію на Донбасі, зокрема, в контексті концентрації російських військ та озброєння уздовж українського державного кордону. Наголосив на важливості активізації перемовного процесу для досягнення миру на сході України в рамках «Нормандського формату» і мінського процесу. І додав, що понад 60 % українців підтримують вступ України до ЄС.
12 липня Володимир Зеленський провів зустріч із Франком-Вальтером Штайнмаєром, президентом ФРН. Співрозмовники зосередили свою увагу на ситуації з безпекою на сході України. Президенти також поговорили про прагнення України стати членом ЄС і НАТО, а також про шляхи реалізації цієї мети. Сторони обмінялися думками щодо прогресу в реалізації ключових реформ в Україні, зокрема, у сферах судочинства і боротьби з корупцією.
Окремо п. Зеленський розповів п. Штайнмаєру про антиолігархічний законопроєкт і пояснив, що реалізація положень цього акту разом із іншими законодавчими новаціями забезпечить поділ великого бізнесу і політики в Україні.
Своєю чергою, президент ФРН зазначив, що цей закон має забезпечити більшу прозорість і поліпшить бізнес-клімат в Україні, і німецькі підприємці будуть більшою мірою зацікавлені інвестувати в Україну. Президент України поінформував свого німецького колегу за посадою про поточну ситуацію з пандемією Covid-19 в Україні. Він наголосив на важливості подальшої практичної підтримки з боку ЄС, зокрема, ФРН, в забезпеченні вакцинами населення України. Крім цього, сторони наголосили на важливості питання збереження історичної пам’яті та відновлення історичної справедливості, чим активно займаються в обох країнах.
Цього дня також мала відбутися зустріч Володимира Зеленського з Аннеґрет Крамп-Карренбауер, міністеркою оборони ФРН, але її чомусь скасували і не назвали причини.
Але найголовнішою зустріччю президента України, звісно, була розмова з Анґелою Меркель, канцлеркою ФРН. Вона тривала більше чотирьох годин і закінчилася в ніч на 13 липня. Німецька лідерка заявила про необхідність імплементації «формули Штайнмаєра» в українське законодавство для врегулювання ситуації на Донбасі, а також заявила про відсутність прогресу в реалізації мінських домовленостей. «Ми хочемо досягти, щоб у цих (окупованих. — Ред.) реґіонах були проведені вибори», — оголосила вона.
А щоб це не виглядало, як ляпас, пообіцяла 1,5 млн доз вакцини від Covid-19. «Ми перебуваємо в дружніх стосунках із Україною та бажаємо разом подолати виклики пандемії коронавірусу. Я рада, що в боротьбі з Covid-19 ми можемо пообіцяти Україні, що 1,5 млн доз вакцини будуть передані Україні. Це дуже важливий крок», — заявила п. Меркель, але не уточнила, яка саме це буде вакцина. Отже, до ФРН президент України з’їздив дарма. Авторитет політика має значення.
Як повідомляв «Міст», у межах «Люблінського трикутника» уклали нові угоди.

Людмила Садловська, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply