Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Зеленський навідався до Литви

Автор:

|

Липень 07, 2021

|

Рубрика:

Зеленський навідався до Литви
Володимир Зеленський і Гітанас Науседа

Володимир Зеленський продовжує зміцнювати стосунки зі союзниками в Східній Європі, адже представники Західної демонструють стриманість і лояльність до режиму Путіна. Для цього й були створені «Люблінський трикутник» (Литва, Польща й Україна) та «Асоційоване тріо» (Україна, Молдова, Грузія). Цього року він уже зустрічався в Києві з Майєю Санду, президенткою Молдови, та Саломе Зурабішвілі, президенткою Грузії.
А 6 липня подався до Литви, де взяв участь у святкових заходах із нагоди Дня державності Литви. Президент України привітав президента Литви Гітанаса Науседу й увесь литовський народ із цим святом. Український лідер наголосив, що Литва є надійним і постійним партнером України. І хоча між країнами немає спільного кордону, проте є спільні цінності, інтереси та прагнення. «Сьогодні Україна захищає свою державність, суверенітет і територіальну цілісність і весь цей час на цьому складному шляху Литва є нашим надійним, нашим незмінним партнером. Литва однією з перших засудила анексію Автономної Республіки Крим (АРК) Російською Федерацією (РФ), першою офіційно заявила про готовність підтримати вступ України в Європейський Союз (ЄС). Ми завжди будемо це пам’ятати, ми завжди будемо за це вдячні», — заявив він і нагадав, що Україна і Литва мають спільне минуле, зокрема, часів Великого Князівства Литовського, однією з провідних країн Європи, де вільно співіснували литовці й українці. Це Литовські статути, джерелами яких були, зокрема, литовське й українське звичаєве право.
Крім цього п. Зеленський провів у Литві тристоронні перемовини з Гітанасом Науседою та Шарлем Мішелем, президентом Європейської ради. Він запевнив у незмінності стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в ЄС. Особливу увагу під час зустрічі зосередили на обговоренні актуальної ситуації безпеки в реґіоні, передусім, у контексті концентрації російських військ і озброєння, яка триває вздовж українського кордону, а також на тимчасово окупованих територіях України.
Президент України подякував Литві та керівництву Євросоюзу за чітку позицію щодо неприйнятності відновлення діалогу ЄС-РФ на вищому рівні в умовах продовження аґресії Росії проти України. А також поінформував співрозмовників про хід підготовки до саміту інавгурації «Кримської платформи», який відбудеться 23 серпня ц. р. в Києві.
Крім цього, п. Зеленський обговорив із п. Мішелем пріоритети двосторонньої взаємодії в контексті підготовки до 23-го саміту Україна-ЄС, який відбудеться в Києві 12 жовтня 2021 року. І подякував за прийняття Радою Євросоюзу проєкту Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною й ЄС і висловив сподівання, що ця Угода буде підписана і почне застосовуватися найближчим часом.
Окрему увагу співрозмовники приділили ініціативі «Асоційоване тріо». Володимир Зеленський подякував Шарлю Мішелю за готовність сприяти реалізації потенціалу співпраці між ЄС та країнами, які уклали угоди про асоціацію та погодили графік своїх подальших контактів.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply