Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

Зе-команда зробила перший крок до капітуляції перед Путіним

Автор:

|

Березень 18, 2020

|

Рубрика:

Зе-команда зробила перший крок до капітуляції перед Путіним
Леонід Кучма підняв руки вгору перед ворогом

Наприкінці минулого тижня Андрій Єрмак, глава Офісу президента України (ОПУ), заявив, що на останній зустрічі Тристороннього контактної групи (ТКГ) у Мінську (Білорусь) сторони підготували документ про створення Консультативної ради, яка братиме участь у розробці рішень за найгострішими політичними пунктами мінських домовленостей. До складу нового органу входитиме 24 людини. Четверо матимуть лише дорадчий голос і представлятимуть Німеччину, Францію, Організацію з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), а також Російську Федерацію (РФ). Ще десятеро репрезентуватимуть Україну.
А ось інша десятка спричинила в Україні справжню політичну бурю, адже йдеться про «повноважних представників окремих районів Луганської та Донецької областей (ОРДЛО)». Тобто терористичні організації «Донецька народна республіка» (ДНР) і «Луганська народна республіка» (ЛНР) стають повноправними учасниками перемовин із можливістю блокувати неугодні для них рішення, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років російської аґресії. Крім цього, РФ переходить у статус стороннього спостерігача, від чого залишається лише крок до визнання конфлікту на Донбасі «внутрішньою громадянською війною», на чому давно наполягає Кремль. І тоді Берлін і Париж отримають змогу заявити: «У вас тепер є діалог між Києвом та ОРДЛО, домовляйтеся далі без нас!».

Українські закони узгоджуватимуть у Москві?
«Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій і вироблення пропозицій щодо проєктів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту», — зазначається в рішенні ТКГ. При цьому в ОПУ пояснили: мовляв, це «дозволить українській владі консультуватися у Мінську не з бойовиками, а з проукраїнськими мешканцями Донбасу». Звідкіля вони візьмуться серед «повноважних представників» сепаратистських республік, ніхто не пояснив.
І власне «бронебійний» аргумент п. Єрмака — діалогу з бойовиками та погодження з ними українських законів вимагає Захід, а Київ просто виконує цю вимогу. Тобто, вибори на окупованій території, законодавство про особливий статус Донбасу, зміни до Конституції — все це переходить під «парасольку» Консультативної ради. Тобто, Кремля, адже «повноважні представники» однозначно діятимуть за вказівками з Москви, яка з усіх сил наполягає на виконанні якраз політичної частини мінських угод. Нагадаємо, що наприкінці листопада минулого року, напередодні саміту «Нормандської четвірки» в Парижі, Дмитро Пєсков, прессекретар президента РФ, заявив, що закон про надання Донбасу особливого статусу — «наріжний камінь для всієї України». «А головне, що цей закон потрібно погодити з ДНР і ЛНР, а досі Київ виключає прямі контакти. Як вони будуть узгоджувати, в якому форматі?» — заявив тоді російський чиновник.
При цьому за наявності в тексті підписаного в Мінську документу формулювання про «необхідність всеосяжного політичного врегулювання конфлікту», там повністю відсутній хоча б натяк на необхідність негайного припинення вогню, стійкого режиму тиші та дотримання всіх умов безпеки, необхідних для цього самого політичного процесу.

«Продати народу капітуляцію як образ миру»
«Нова українська влада готова одним розчерком пера… взяти на озброєння тези російської пропаганди про так званий внутрішній конфлікт. Зняти з РФ відповідальність за аґресію проти нашої держави. Зруйнувати міжнародну коаліцію на підтримку України. Знищити українську позицію в міжнародних судах. Власними руками надати правосуб’єктність незаконним квазіутворенням на окупованому Донбасі, які представляють російську окупаційну владу. Нав’язати суспільству штучні платформи примирення. Продати народу капітуляцію як образ миру», — заявив Петро Порошенко, п’ятий президент України, а тепер — лідер парламентської фракції «Європейська солідарність».
Володимир В’ятрович, колишній голова Українського інституту національної пам’яті, а зараз — народний депутат України звернувся до Служби безпеки, Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань України з вимогою відкрити карне провадження проти Леоніда Кучми, чий підпис також стоїть під документом про створення Консультативної ради, й Андрія Єрмака. «Те, що зробили Кучма і Єрмак у Мінську — державна зрада», — написав історик у Facebook.
Відреагували й у партії «Голос». «Жодних прямих переговорів із посібниками окупантів не буде. Медіа оприлюднили документ, який нібито підписав представник України в Мінську. Там ідеться про річ, яку не сприйме жоден справжній патріот України. Прямі переговори з маріонетками аґресора. З людьми, які стріляють в українських військових за командою з Москви», — заявив Святослав Вакарчук, лідер партії.
«Зрозуміло одне: Україна в Мінську підписала акт капітуляції. РФ — більше не ворог. РФ — країна спостерігач. ОРДЛО — суб’єктна сторона з якою Україна має сідати за стіл переговорів. Ні про які «перемир’я» чи припинення обстрілів не йде мова. Тільки вибори на Донбасі… Україну, прикриваючись коронавірусом, намагаються повністю здати в лапи Кремля, пропхнути нам федералізацію та статус ОРДЛО, провести вибори та завести бойовиків. Кремль почав ліквідацію нашої країни. І якщо раніше ми відчайдушно боролися, то теперішня влада нас просто зливає», — заявив у своєму Telegram-каналі політолог Андрій Смолій.

Друга Зеленського поставили на коліна
Навряд чи можна вважати збігом, що майже одночасно відбулася спроба запуску «Національної платформи примирення та єдності» під патронатом давнього приятеля Зеленського Сергія Сивохо, колишнього блазня, а тепер — радника секретаря Ради національної безпеки й оборони з питань реінтеграції Донбасу.
Уперше він анонсував ідею платформи вже незабаром після свого призначення в жовтні 2019 року. Тоді озвучив думку, що для повернення до складу України Донбасу та людей, котрі проживають на окупованих територіях, необхідно, «як у родині, навчитися розуміти, прощати та просити вибачення». Тобто, українці мали б іще «просити вибачення» в проросійських сепаратистів, які вже шість років у них стріляють?
Навряд чи сам Сивохо був здивований, що 12 березня презентацію його платформи «примирення» зі скандалом зірвали. Представники «Національного корпусу» з воланням «зрадник» виштовхали екскоміка зі зали, при цьому сам огрядний «миротворець» гепнувся на коліна. Показово, що присутні правоохоронці у конфлікт не втручалися.

Ігор Берчак

P. S. У Зе-команди ще є час схаменутися. Остаточне рішення про створення Консультативної ради мають прийняте на засіданні ТКГ у Мінську 25 березня ц. р. «Якщо ж твердо вирішили, що ігноруватимуть думку суспільства і підуть до ухвалення «протоколу Єрмака», суспільству залишається один вибір: дати потужний сигнал про те, що на «примирення з аґресором» і на визнання бойовиків країна не погоджується. Що це — ініціатива Банкової (вулиця, де розташована ОПУ. — Ред.), а не України. Щоби нова влада, яка колись обов’язково прийде (адже у демократіях влада є змінною!), мала підстави розірвати ці домовленості», — пише «Європейська правда».

Офіційно
Світова українська громада вкрай неґативно ставиться до пропозиції почати офіційний діалог між Україною та представниками російських найманців на Донбасі. Про це йдеться у заяві Світового конґресу українців (СКУ), розміщеній на офіційній сторінці організації у Facebook. «Світовий конґрес українців вважає неприпустимим рішення ТКГ щодо створення Консультативної ради за участі представників ОРДЛО на рівні з офіційними представниками України. Ми вчергове наголошуємо на неможливості прямих перемовин з лідерами підконтрольних Росії терористичних організацій ДНР і ЛНР», — йдеться в заяві. На переконання членів СКУ, «такі домовленості, фактично, затверджують риторику РФ щодо «внутрішнього конфлікту в Україні» та звільняють країну-аґресора від будь-якої відповідальності за криваву війну на Донбасі».
«Подібні домовленості, у разі остаточного ухвалення 25 березня, легітимізують сили закордонної окупації в Україні, нашкодять суверенності української держави та можуть призвести до розбрату всередині країни — чого й добивається Росія», — зауважив Павло Ґрод, президент СКУ. Він звернув увагу, що РФ як країна-аґресор згідно з принципами міжнародного права несе повну відповідальність за війну на Донбасі, відбудову зруйнованого війною регіону та деокупацію суверенної території України, Донбасу та Автономної Республіки Крим.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply