Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Заклик брати участь у Кримській платформі

Автор:

|

Жовтень 17, 2021

|

Рубрика:

Заклик брати участь у Кримській платформі
Еміне Джапарова на зустрічі з українською діаспорою

Міністерство закордонних справ (МЗС) України звернулося до держав, які входять в Організацію Об’єднаних Націй зі закликом приєднуватися до Кримської платформі. Це звернення оголосила Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України, коли виступала під час інтерактивного діалогу з Верховним комісаром ООН з прав людини в рамках 48-ї сесії Ради ООН у Женеві (Швейцарія).
Вона зазначила, що українці, які проживають в умовах російської окупації в АРК та на Донбасі, позбавлені основних прав і свобод. «На тимчасово окупованому Кримському півострові відбуваються незаконні обшуки, арешти, затримання, зникнення, тортури в місцях позбавлення волі», — поінформувала урядовиця.
Вона висловила надію, що Управління Верховного комісара ООН із прав людини, зокрема, з моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, буде активно брати участь у реалізації цілей Кримської платформи. «Ми закликаємо приєднуватися до цієї міжнародної платформи, щоб припинити грубі порушення прав людини і відновити повагу до міжнародного права», — зазначила п. Джапарова.
Вона також зустрілася в Женеві з українською громадою. «Розмовляли про пріоритети зовнішньої політики, визначені Стратегією зовнішньополітичної діяльності України, а також про ситуацію на тимчасово окупованих територіях», — поділилася вона.
Еміне Джапарова додала, що програмою її візиту була також передбачена участь у 48-й сесії Ради ООН із прав людини, проведення політичних консультацій, а також низки двосторонніх зустрічей із представниками правозахисних і гуманітарних неурядових організацій.
Як повідомляв «Міст», 180 експертів із 33 країн об’єдналися для сприяння деокупації АРК.

Ольга Дем’янчук, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online