Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Юрій Мончак прочитав лекції про сучасну медицину

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

Юрій Мончак прочитав лекції про сучасну медицину

У Школі біоетики Українського католицького університету (УКУ) 25-27 березня професор медичного факультету Мак-Ґільського та Монреальського університетів (Канада) Юрій Мончак прочитав курс відкритих лекцій. Директор лабораторії молекулярної діагностики розповідав про біоетику та клонування просто й цікаво, тому кожен, хто має базові знання з біології, мав гарну нагоду дізнатися про світові тенденції сучасної медицини.
«Спочатку ми зі слухачами говорили про базові принципи молекулярної біології (ДНК, РНК, гени, мутації тощо). Уже на другій лекції я розповів про традиційний підхід до молекулярної діагностики, а відтак, про дослідження людського геному (прочитання всього генетичного коду людини), про те, як цю інформацію можна використовувати в діагностиці, і про наслідки зловживання такою інформацією», — сказав д-р Юрій Мончак.
За словами професора, сучасна медицина переживає ґрунтовну революцію: «Колись діагноз залежав від розпізнання морфології тканини чи клітини. Тепер учені дослідили, що саме спричинює хвороби, які гени відповідають за здоровий чи хворий стан організму. У недалекому майбутньому діагностика все більше буде спиратися на дослідження генетичного профілю кожної людини, що дасть змогу передбачати хвороби, підібрати належне лікування ще на ранніх стадіях».
Лікування, стверджує науковець, уже тепер відбувається за допомогою «дизайнер»-ліків, що відкриває еру «цілеспрямованої терапії». «Це – революційна терапія, де ліки є персоналізованими та пристосованими до кожного пацієнта особисто, залежно від його генетичного профілю», — прокоментував професор.
Під час лекцій «Біоетика та клонування» Юрій Мончак також розповів про трансплантацію пуповинної крові, генетичні маніпуляції в лабораторії, торкнувся теми стовбурових клітин і клонування тварин і людей. «Тема клонування є надзвичайно важлива, тому що зараз людина має можливість маніпулювати стовбуровими клітинами, вирощувати штучні органи в пробірках, стовбурові клітини з будь-яких інших диференційованих клітин і перетворювати їх на інші типи клітин. Багато організмів уже було клоновано, тепер іде спроба клонувати людину, однак усе – набагато складніше, ніж ми можемо уявити. Людина відкрила ключ до самого ядра свого фізичного існування й починає «гратися» з найсильнішим аспектом біологічного життя — генетичним кодом. А чи розуміє вона, якими можуть бути наслідки? Щоби сформувати здоровий підхід і думку про сучасний стан біології, ми мусимо розуміти біоетичні підходи в цій сфері».
Лекції відбувалися в межах навчальної програми Школи біоетики УКУ. Але протягом трьох днів кожен охочий міг прослухати лекції в конференц-залі філософсько-богословського факультету. Щороку школа проводить набір на сертифікатну програму з біоетики «На службі охорони життя». Лекції читають викладачі з різних країни, зокрема Німеччини, Італії, Канади, Австрії, України. У програмі з біоетики обговорюють питання пренатальної та преімплантаційної діагностики, генетичної діагностики, репродуктивної медицини й генної інженерії, статусу людського ембріона, клонування, трансплантації органів, евтаназії тощо.
Прес-служба УКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply