Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 27, 2022

Визволяють хіба чеченців

Автор:

|

Вересень 26, 2022

|

Рубрика:

Визволяють хіба чеченців
Про своїх людей турбується хіба Рамзан Кадиров

У ході контрнаступу Збройних сил України (ЗСУ) в Харківській області тисячі російських солдатів потрапили в полон, у т. ч. офіцери високих ранґів. Тож в Україні розпочав роботу Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими. Про це повідомило Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ). «Якщо ви втратили зв’язок із близькою людиною, яка перебуває на військовій службі, у зоні ведення бойових дій чи на окупованих територіях або маєте підозру, що ваша близька людина перебуває в полоні у ворога, звертайтеся до уповноважених державних інститутів, які займаються питаннями пошуку й обміну полонених», — повідомили у відомстві. Наразі штаб обробив близько 4 тис. звернень від рідних і близьких бійців, які опинилися в полоні чи зникли безвісти.
Андрій Юсов, представник ГУР, заявив, що Україна вже має достатній обмінний фонд для обміну полоненими з Російською Федерацією (РФ). Але до військовополонених, які воювали проти України, Москва має невеликий інтерес. У РФ військовополонених ділять на сорти. «Якщо говоримо про мобілізованих і з Окремих районів Донецької та Луганської областей і бойовиків терористичних організацій «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка», то до них найнижчий інтерес», — пояснив він.
Натомість Москва передусім зацікавлена у поверненні додому бійців із чеченських батальйонів. Про це заявила Олена Висоцька, заступниця міністра юстиції України. «На них існують поіменні списки. А найдовше чекають обміну неелітні формування з Бурятії та Далекого Сходу, — зазначила вона. — В РФ не зацікавлені в їхньому поверненні додому. Кремлю узагалі байдуже, що з ними буде в полоні або після полону. Тобто це більше наша проблема».
Яка кількість російських військовополонених є наразі в Україні, міністерство не розголошує. Проте відомо, що приблизно 3 тис. грн на місяць із українського державного бюджету витрачається на утримання кожного з них.
Але перемовний процес щодо обміну триває. «Росія чомусь вважає, що досі може диктувати умови, а це не так. Робота над поверненням українських захисників триває, чекаємо на новини. Обмінного фонду й інших інструментів для повернення українських захисників в України маємо достатньо», — запевнив п. Юсов.
За його словами, обмінний фонд постійно оновлюється. «Це власне те, над чим працює Україна й усі ЗСУ. Коли ми говоримо про процес повернення, то обмін — один із його інструментів. Обмінний фонд — дуже складна, багаторівнева та нелінійна річ. Мова далеко не часто може йти тільки про кількість. Конкретику не обговорюватимемо, але повірте, що і координаційний штаб з поводження з військовополоненими, і відповідні робочі групи роблять усе можливе і використовують усі інструменти для того, щоб повернути наших захисників», — наголосив він.
Найгостріше стоїть питання визволення з російського полону бійців полку «Азов». Цим українські урядовці займаються щодня. Про це повідомив Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони України. Він пояснив, що тема захисників «Азовсталі» «затихла» у публічному просторі через прохання людей, які займаються звільненням українців. «Це дуже болюча тема, складне питання. Наше головне завдання — щоб вони всі залишилися живими та здоровими. Те, що сталося в Оленівці, цей жах, терористичний акт, який вчинила РФ, — неприпустимі речі. Є домовленість, щоб якнайменше було у пресі офіційних коментарів із цього приводу. Можу сказати, що людям, які займаються питанням їхнього обміну, це болить», — зазначив чиновник.
До слова, Дмитро Козацький — герой-азовець, який зараз перебуває у російському полоні, переміг на престижному фотоконкурсі в Парижі. Перше місце він отримав за серію фото з «Азовсталі».
Натомість Москва блокує доступ до військовополонених навіть представникам Організації Об’єднаних Націй (ООН). Про це заявила Матільда Богнер, голова моніторингової місії ООН із прав людини в Україні. Вона висловила занепокоєння через катування та жорстоке поводження, якими принижують українських військовополонених. «Це тим більше тривожно, що ми задокументували тортури і жорстоке поводження проти військовополонених, які перебувають під владою РФ, утримуються її збройні сили або пов’язані з ними формування», — зазначила вона.
Свою чергою, Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, запропонував запустити спеціальну програму для російських військових, які не бажають воювати в Україні. «Складіть зброю, здайтеся українським військам та отримайте можливість розпочати нове життя», — розповів він і додав, що ця пропозиція варта уваги, адже вона означає врятовані українські життя та наближення миру.
Як повідомляв «Міст», полонили підполковників російської армії.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply