Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Випуск у Школі шляхетних панянок

Автор:

|

Червень 17, 2021

|

Рубрика:

Випуск у Школі шляхетних панянок
Шляхетні панянки

У Музейно-меморільному комплексі «Рідна хата» ім. Патріарха Йосифа, що Заздрості Тернопільської області, відбувся урочистий випуск першої на Тернопільщині Школи шляхетних панянок (ШШП). Молебен до Пресвятої Богородиці відслужили о. Андрій Козак, парох Заздрістської громади Української греко-католицької церкви (УГКЦ), та о. Іван Коляса, священник Православної церкви України, які поблагословили всіх присутніх та привітали панянок із успішним закінченням школи. Вони відзначили непересічність події у Заздрості, побажали панянкам успіхів у науці, доброї долі, шляхетного життя, а викладачам — натхнення до подальшої творчої плідної праці.
З вітальним словом до присутніх звернулася Данута Іванкович, директорка школи, яка розповіла про задум створення цього просвітницького проєкту. «Мрія заснувати ШШП народилась близько 15 років тому, а з Божим благословенням знайшла своє втілення тут, у Заздрості, в жовтні 2020-го. Кажуть, що найбільша перешкода в реалізації будь-якої справи — страх, але найбільша опора — віра. Страху не було, лише віра: віра, що Богом все вдасться, віра в мудрих людей, котрі щиро відгукнулись на реалізацію цього проєкту», — зазначила вона і подякувала всім причетним до успіху школи. Серед них: Ольга Шеліга, директорка Заздрістської школи ім. Йосифа Сліпого; Микола Виннічик, колишній директор Теребовлянського фахового коледжу культури та мистецтва (ТФККМ); Ірина Краківська, викладачка хореографії в ТФККМ; Наталія Холод, Надія Семців, Олена Ткачук, викладачки відділу народного мистецтва і культури в ТФККМ. Упродовж шести місяців ці віддані педагогічній справі люди ділилися з дівчатками своїми знаннями й уміннями.
Звертаючись до панянок, п. Іванкович подякувала їм за бажання і прагнення вчитися, бути вільними, шляхетними людьми. Вона заохотила дівчат нести у світ красу України, пишатися нею, а своїм навчанням і працею збагачувати її. «Грамотне мовлення, доглянутий вигляд, вихованість завжди будуть в моді», — наголосила вона.
У своєму слові до присутніх Марія Шурко, заступниця голови Микулинецької селищної громади, підтримала проєкт і подякувала організаторам за незабутнє свято та позитивні емоції. Вона висловила сподівання, що ШШП матиме подальший розвиток. З вітальним словом п. Виннічик. «Будьте гідними послідовниками нашого шляхетного гуманіста-науковця-патріота Патріарха Йосифа Сліпого», — наголосив він. Вітаючи випускниць, п. Шеліга висловила вдячність за чудове свято, співпрацю, високий рівень підготовки випускниць.
З нагоди випуску вихованки ШШП підготували святкову програму, до якої ввійшли декламації віршів, пісенні композиції, виконання вальсу, показ чотирьох стилів моди. На закінчення події всім панянкам вручили дипломи про закінчення навчання з присвоєнням титулу «Шляхетна панянка».
Пресслужба Товариства «Свята Софія» США

Як повідомляв «Міст», українки — найшляхетніші та найгарніші в світі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply