Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Вшанували початок депортації українців із етнічних земель

Автор:

|

Вересень 11, 2019

|

Рубрика:

Вшанували початок депортації українців із етнічних земель
Учасники заходів

У Львові 8 вересня вшанували 75-ті роковини початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 рр. Цього дня біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулась екуменічна панахида та громадське віче. 
Під час заходів виступив Андрій Москаленко, заступник міського голови міста Лева з питань розвитку.  «Сторінка історії, яка сьогодні нас тут зібрала, це сторінка про пам’ять і життя українців, котрих депортували. Кількість загиблих під час тодішньої депортації сьогодні майже еквівалентна населенню міста Львова. Це величезна кількість людей. І не лише людей, які загинули, а й тих, хто народжувалися, спостерігали, боролися, котрі читали про це в книжках, котрі зараз ходять по Львову — це все назавжди змінило нас і хід нашої історії. Ця сторінка історії має бути знана. Щоби завдяки їй кожен чітко розумів, чому так сталося й які це має наслідки. Бо причина дуже проста — націю, яка має нескорений дух, неможливо побороти. Україна має цей дух нескореності — це засвідчує не одна аґресія на території нашої країни, яку ми долаємо. Майбутнє неможливе без минулого. І лише пам’ятаючи, цінуючи, шануючи і віддаючи належне кожній героїчній сторінці, ми можемо мати майбутнє», — заявив він. 
За офіційними даними, у 1944-1946 рр. до СРСР переселили 482,8 тис. осіб. 1947-го залишки українського населення — близько 150 тис. осіб у рамках акції «Вісла» депортовано з історичних українських земель у складі Польщі на північ та північний захід цієї країни. У наступні роки (до 1951-го) до УРСР з території Польщі переселили ще близько 50 тис. осіб. Заходи з нагоди 75-тих роковин початку депортації українців у 1944-1951 рр. триватимуть у Львові та Львівській області аж до 6 жовтня ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply