Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Всесвітній форум українців відбувся у Києві

Автор:

|

Серпень 25, 2016

|

Рубрика:

Всесвітній форум українців відбувся у Києві
Михайло Ратушний

Михайло Ратушний

У Києві 20-21 серпня проходив VI Всесвітній форум українців — з’їзд представників діаспори з усього світу. У триденній програмі форуму було десять тематичних секцій. Ключовими питаннями стали збереження ідентичності, освіта та церковне життя.
Виступаючи на форумі, В’ячеслав Кириленко, віце-прем’єр-міністр України, заявив, що Кремль проводить політику денаціоналізації українців, які проживають у Російській Федерації (РФ). За словами чиновника, необхідно підтримувати національну ідентичність українців у зв’язку з тим, що російська влада намагається змусити російських українців забути про своє коріння. «Останній офіційний російський перепис показав число 2 млн українців, хоча передостанній налічував 3 млн. Насправді ж РФ проживає близько 10 млн українців. Але там впроваджується цілеспрямована політика з денаціоналізації українців: Кремль хоче змусити їх бути ворогами свого народу. Але ніхто з тих, хто відчуває себе українцем у РФ, не засуджує Україну і не відрікається від неї», — сказав п. Кириленко.
Він привітав 16-х українців, котрі приїхали на форум із РФ, і зазначив, що українській громаді тепер там важко, як ніколи — їх там переслідують, проти них влаштовують провокації. Такого немає більше ніде у світі. «В Європейському Союзі, міжнародній спільноті ми цікаві як унікальна нація зі своїми досягненнями, історією, мовою та культурою. Й як би цього не хотілося нашим недругам, від власної національної ідентичності українці не відмовляться», — сказав віце-прем’єр. Він запевнив, що співпраця з українцями, котрі проживають за кордоном, і в подальшому буде пріоритетом для Кабміну та української влади.
Своєю чергою, Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр із питань європейської й євроатлантичної інтеграції України, запевнила у важливості підтримки діаспори з огляду на інформаційну війну з РФ. Вона обговорила з керівництвом Світового конґресу українців (СКУ) основні події в Україні, а також напрямки роботи, в яких варто об’єднати зусилля, аби успішно протидіяти аґресору. «Ми чуємо голоси, які дедалі частіше закликають до діалогу з Росією. Однак РФ щоразу демонструє, що не поважає ні мінські, ні будь-які інші домовленості. Українці в усьому світі занепокоєні питанням можливого скасування санкцій проти Росії. Напередодні виборів у деяких європейських країнах і США нам усім особливо важливо зробити голос України гучнішим», — зазначив Евген Чолій, президент СКУ.
Виступила на VI Всесвітньому форумі українців і кримська делегація. Її учасники привернули увагу до долі журналіста Миколи Семени. Учасник форуму Петро Вольвач, кримський учений і журналіст, заявив про безпрецедентну ситуацію: вперше за всю історію форуму делегат Микола Семена не зміг прибути на захід «через переслідування російською окупаційною владою». Кримці закликали чинну владу зробити все можливе для звільнення і повернення журналіста на материкову частину України.
«Звертаємо увагу урядів демократичних країн і світового співтовариства на утиски та репресії російської окупаційної влади проти українського Криму проти кримських журналістів, прав і свобод більшості українських громадян у Криму. Вимагаємо від окупаційної влади Криму негайного звільнення Миколи Семени і надання йому можливості лікування на материковій Україні», — заявив із трибуни п. Вольвач. Делегати форуму підтримали кримське звернення.
З великою промовою виступив на форумі Петро Порошенко. Він звернув увагу власників українських телеканалів на те, що частка української мови надзвичайно мала на українському телебаченні. «Хочу публічно передати привіт власникам і топ-менеджерам деяких телевізійних каналів: панове, частка української мови у вас неприпустимо мала», — сказав Президент. Він наголосив, що єдність України і консолідація українців як сучасної політичної нації є його головним пріоритетом та українська мова в цьому відіграє важливу роль. «Статус української мови як єдиної державної буде наповнюватися реальним змістом, але з повагою до прав національних меншин. Вони, як показали події останніх двох років, міцно стоять на позиціях українського державного патріотизму. Держава повинна це цінувати, і ми дуже високо це цінуємо», — сказав п. Порошенко.
Також він наголосив, що українці за кордоном зараз мають поєднати свої зусилля, щоб протидіяти російській пропаганді у всьому світі. За словами Президента, зараз треба розширювати коло симпатиків України та боротися за збереження санкцій проти РФ. Тиснути на неї і з-за кордону, щоб звільнити українських політв’язнів. Разом із тим, глава держави попросив діаспорян долучитися до зусиль України на шляху в Європу та НАТО. «Настав час активніше впливати на громадську думку на заході. Так само просив би пояснювати, чому Україні потрібна підтримка з поставками зброї, причому потрібна ще вчора. Бо завтра буде вже пізно», —вважає п. Порошенко.
Він вручив державні нагороди представникам української діаспори в Греції, Австралії, Нідерландах, Канаді та Сполучених Штатах. Він зазначив, що всі українці за кордоном допомогли сформувати підтримку Україні з боку міжнародної спільноти. Зокрема, в умовах боротьби з аґресором — Російською Федерацією. За словами Президента, зараз Росія — єдина країна в світі, де українців позбавляють права на етнічну визначеність. Тож він закликав співвітчизників до єдності та спільної боротьби проти утисків.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply