Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Вручили Шевченківські премії

Автор:

|

Березень 15, 2018

|

Рубрика:

Вручили Шевченківські премії

Президент України вручив Національні премії ім. Тараса Шевченка лауреатам 2018 року. «На здобуття високої державної нагороди претендувало майже 70 номінантів, і лише восьмеро з них успішно подолали перегони. Підписаний указ свідчить про те, що я їх повністю підтримав», — заявив він.
Відзнаку отримали: художник Павло Маков за мистецький проект «Втрачений рай»; публіцист Сергій Плохій — за книгу «Брама Європи»; композитор Вікторія Польова — за хорову симфонію на канонічні тексти «Світлі піснеспіви».
Премію також присудили представникам творчого об’єднання «Вавилон 13»: режисеру Володимиру Тихому, операторам Ярославу Пілунському, Сергію Стеценку та Юрію Грузінову — за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року.
Крім цього, премією відзначили письменницю Емму Андріївську за книги поезій «Щодення: перископи», «Маратонський біг», «Шухлядні краєвиди», «Бездзиґарний час», «Міста-валети», яка, на жаль, із поважних особистих причин не змогла бути присутньою на церемонії. Цього року розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка становив 240 тис. грн кожна.

До слова
Петро Порошенко нагородив орденом «За мужність» ІІІ ступеня загиблу на Донбасі дівчину-воїна, сержанта-медика Сабіну Галицьку. «Вона рятувала життя нашим пораненим воїнам на передовій і допомагала місцевому населенню. Так було і того дня, коли Сабіна поспішала на допомогу цивільним мешканцям щойно звільненої від російських окупантів Катеринівки. Внаслідок ворожого обстрілу броньованої машини, у якій разом зі своїми бойовими товаришами їхала Сабіна, вона загинула», — написав він у Facebook і передав нагороду батькам загиблої — Тетяні та Станіславу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply