Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

ВРУ ратифікувала Стамбульську конвенцію

Автор:

|

Червень 22, 2022

|

Рубрика:

ВРУ ратифікувала Стамбульську конвенцію

Верховна Рада України (ВРУ) ратифікувала Стамбульську конвенцію щодо запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. За ратифікацію документа проголосували 259 депутатів, проти були восьмеро.
Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про ратифікацію конвенції 18 червня ц. р. Бо ще наприкінці січня друга петиція з вимогою ратифікувати документ набрала необхідну кількість голосів і президент на неї відреагував — обіцяв, що після доопрацювання Міністерством закордонних справ низки документів конвенцію ратифікує ВРУ.
Вимогу ратифікації Стамбульської конвенції непублічно озвучували деякими держави-члени Європейського Союзу (ЄС) як передумову затвердження статусу кандидата на членство в унії.
Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписали вже більше 35 країн Євросоюзу. Україна була однією із держав-авторок Конвенції й однією з перших підписала її. Це сталося 2011-го. Однак більш ніж десять років Україна не могла її ратифікувати.
Важливість конвенції в тому, що це перший міжнародний юридично обов’язковий законодавчий акт, покликаний захищати права жінок в усьому світі й у будь-який час — як мирний, так і упродовж війн. Цей документ встановлює кримінальну відповідальність за насильство проти жінок. У низці статей її автори конкретизують, про які форми насильства йдеться: не лише сексуальне й фізичне, а ще й психологічне, економічне, примусовий шлюб, примусовий аборт чи стерилізація, каліцтво жіночих геніталій, «злочини, вчинені в ім’я так званої честі», переслідування тощо.
2021-го органи і установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували понад 284 тис. звернень про вчинення домашнього насильства. Найбільше звернень надходило від жінок — 233 210. Найчастіше по допомогу зверталися мешканки Києва (36 114), а також Дніпропетровської (24 174) та Львівської (21 198) областей.
Однак проти ратифікації Стамбульської конвенції виступають релігійні та консервативні організації. Так, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій погрожувала, що якщо документ ратифікують, це викличе нову хвилю громадських протестів, невдоволення і критики в адресу керівництва України.
Релігійні діячі наголошували, що Стамбульська конвенція запроваджує поняття «гендер» як ідеологічний концепт самоідентифікації людини. «Ігнорування факту наявності біологічних статей, які характеризують жінку або чоловіка, і пов’язане з цим зобов’язання навчати дітей нестереотипним гендерним ролям несе загрози спотворити в молодого покоління свою статеву ідентичність, популяризувати одностатеві сексуальні стосунки та поширити випадки захворювання на гендерну дисфорію серед дітей і молоді», — йшлося у зверненні релігійних діячів.
Рада закликала розвивати натомість українське законодавство, щоб протидіяти домашньому насильству, насильству проти жінок за прикладом інших країн Європи, які відмовилися від ратифікації Стамбульської конвенції.
Як повідомляв «Міст», через Стамбульську конвенцію на протест вийшли жінки.

About Author

Meest-Online