Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Від Донецька — «йолку» ганьби

Автор:

|

Грудень 27, 2012

|

Рубрика:

Від Донецька — «йолку» ганьби

На центральній площі міста активісти «Фронту змiн» улаштували сатиричну фотовиставку під назвою «Покращення» та встановили «йолку», адресовану Вікторові Януковичу. Нагадаємо, слово «йолка» використав саме він, коли не зміг згадати, як українською називається новорічне дерево. І ось тепер глава держави отримав своєрідний подарунок від своїх земляків-донеччан. Це – «йолка ганьби», що символізує плачевні результати діяльності президента й партії влади, які облудно обіцяли українцям «покращення життя вже сьогодні».

Готуючись до цієї акції, Ілля Пономаренко, один із її ініціаторів, і його однодумці озброїлися фотокамерами та вирішили задокументувати реальні й у видимі результати так званого «покращення» в рідному місті. Однак пошуки отих результатів успіхом не увінчалися, бо на кожному кроці фотографам зустрічалися понівечені дороги, смердючі сміттєзвалища, немічні старики й інваліди, які охоче позували з наданими їм листівками «Покращення? Ні, не чув». Зо два десятки таких світлин, розвішаних на шпагаті між деревами, і склали цю фотодокументальну виставку.
А ще організатори акції зробили деякі узагальнення, порівнявши обіцянки-цяцянки Віктора Януковича з конкретними реаліями. У підсумку вони вибрали близько 30 висловлювань Віктора Януковича стосовно «покращення» в усіх сферах життя-буття, написали їх на двометровому сувої паперу й проти кожного зробили жирну позначку — «Брехня!» Цей своєрідний документ під назвою «Брехлива програма Партії реґіонів» учасники акції причепили до повітряних кульок і запустили в небо.
Як зауважив п. Пономаренко, до президента, який обіцяв «почути кожного», достукатися простим смертним неможливо, схоже, що він уже став небожителем. То, може, хоч послання земляків у небо потрапить йому на очі. Та не судилося — повітряні кульки разом із текстом зачепилися за ліхтарний стовп і там повисли.
Окрасою ж цієї виставки-пародії стала спеціальна «йолка ганьби». Верхівку її прикрасив портрет Віктора Януковича, нижче розташувалися Микола Азаров, Дмитро Табачник, інші високопоставлені чиновники, а внизу — судді. Усі вони встигли відзначитися одіозними діями за час правління нинішнього глави держави. Тож «йолка» стала виставкою портретів найвідоміших українських брехунів, обіцяльників «покращення».
Акція, що зібрала близько 20 учасників, тривала менш ніж годину й була припинена на вимогу пильних вартових порядку. До речі, рік тому подібну ялинку в Донецьку спорядили «чорнобильці». Вони прикрасили її десятками копій невиконаних рішень суду на повернення людям належних їм виплат. А поруч прикріпили від руки написані листівки: «Янукович, ти зрадив свій народ!» і «Янукович, щоб ти здох!». На цьогорічній «йолці ганьби» подібних образливих написів не було, а головний свій заклик її організатори висловили плакатом «Народ України, вмикайся!»

Сергій Горицвіт

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply