Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Верховний суд узаконив пам’ятник Катерині II в Одесі

Автор:

|

Квітень 10, 2019

|

Рубрика:

Верховний суд узаконив пам’ятник Катерині II в Одесі
Пам’ятник Катерині II

Верховний суд України залишив без задоволення скаргу Асоціації козацьких товариств «Січ» на рішення Одеського апеляційного адміністративного суду про перенесення пам’ятника «Потьомкінцям — нащадки» на його колишнє місце на Катерининській площі Одеси. Про це 8 квітня на апаратній нараді заявив Геннадій Труханов, міський голова Одеси.
«У нас є хороша новина. Більше десяти років у нас були судові тяганини з тими, хто був не згоден зі встановленням в Одесі пам’ятника засновникам Одеси. Вважаю, що в цій справі була принципова позиція мерії, юридичний департамент боровся від імені міста. І Верховний суд України поставив остаточну жирну крапку в цьому питанні, визнав, що пам’ятник встановили законно, і відхилив вимоги про перенесення пам’ятника. Ми зняли напругу, суперечку вирішили цивілізовано», — доповів мер.
Нагадаємо, що у вересні 2017 року Приморський районний суд Одеси розглянув позов Асоціації козацьких товариств «Січ» до міської ради про незаконність перенесення на Митну площу пам’ятника «Потьомкінцям — нащадки» і встановлення на цій площі скульптурної композиції, що зображає імператрицю Катерину II й її сподвижників.
Приморський райсуд визнав відповідне рішення Одеської міськради незаконним, а також врахував те, що пам’ятник є інструментом популяризації та пропаганди «русского міра», що підриває національну безпеку України. Однак у лютому 2018 року Одеський апеляційний адмінсуд задовольнив скаргу одеської мерії на рішення суду першої інстанції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply