Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

В Україні поминали жертв Бабиного Яру

Автор:

|

Жовтень 03, 2018

|

Рубрика:

В Україні поминали жертв Бабиного Яру

В Україні 29 вересня відзначали День пам’яті жертв Бабиного Яру. 27 вересня 1941-го нацистська влада окупованого Києва віддала наказ про те, щоб 29 вересня єврейське населення міста до восьмої години ранку з’явилося у призначене місце з документами та цінними речами. За невиконання наказу погрожували розстрілом. При цьому було оголошено про намір провести перепис і переселення євреїв. Присутніх кати зігнали до Бабиного Яру, відібрали у них всі цінності, а потім розстріляли.
За два дні, 29-30 вересня, розстріляли 33 тис. 771 особу — майже все єврейське населення Києва. Загалом за роки Другої світової війни в Бабиному Яру загинули понад 100 тис. осіб — євреїв, циганів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних або соціальних груп, котрих окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до звільнення Києва.
Бабин Яр поряд із Освенцимом став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи. Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні. Пам’ять жертв трагедії вшанував і Президент України. «Бабин Яр — трагедія киян і всієї України, незагойна рана на тілі нашої планети. Це місце — братська могила різних народів і відомий у всьому світі символ Голокосту», — сказав він.
А над вечір 30 вересня у Києві пройшла хода «Бабин Яр. Без пам’яті немає майбутнього», на яку зібралися близько 200 учасників. Ходу розпочали з пішохідної частини вулиці Сагайдачного. Організатори повідомили, що саме в цій дільниці історично проживало дуже багато євреїв.
«Уже майже десять років Спільнота Святого Егідія на Подолі проводить День пам’яті жертв Бабиного Яру, щоб згадати киян, яких розстрілювали 1941 року тільки за їхню національність. І на Подолі ми хочемо це зробити, тому що це центр міста, тому що тут жили євреї, які йшли звідси до Бабиного Яру і тому що тут багато людей, щоб Київ відчув цю дату і згадав загиблих», — пояснив Юрій Ліфансе, організатор акції.
Серед учасників акції були не лише члени цієї організації, прийшло й дуже багато дітей. Організатори акції заявили, що дуже важливо, аби молоде покоління пам’ятало про ці уроки історії і не дозволяло їм повторюватися.
Прийшли на акцію й учасники тих страшних подій. Були і ті, хто рятував євреїв від розстрілів, а також свідки жахливих подій у гетто в інших містах України. «Я вже не вперше беру участь у цьому марші, марші пам’яті, що присвячений страшній події — трагедії Бабиного Яру. 77 років тому саме цього вечора завершувався страшний дводенний розстріл євреїв Києва, після якого до Берліну пішла депеша про те, що тут за два дні нацисти й їхні прибічники розстріляли 33 771 людину єврейської національності», — розповів Борис Забарко, учасник акції. Хода фінішувала біля пам’ятника Григорію Сковороді на Контрактовій площі, де її учасники провели невеликий мітинґ.
Співчуття з приводу річниці трагедії у Бабиному Яру оприлюднило й Посольство США в Україні. Співчуття заслужили євреї, роми та радянські військовополонені, на жаль, про українців у ньому — анічичирк. На цьому наголосив Богдан Червак, голова ОУН. «Нагадаю Послу США в Україні п. Марі Йованович, до якої ставлюся з великою повагою. У Бабиному Яру у 1941-1942 рр. німецькі окупанти розстріляли у Бабиному Яру 621 члена ОУН. З-поміж них визначна поетеса Олена Теліга з чоловіком Михайлом. У Бабиному Яру свій останній притулок знайшли співробітники газети «Українське слово» на чолі з редактором і оборонцем Карпатської України Іваном Рогачем. Тут загинули міський голова Києва П. Багазій, голови районних управ міста: проф. Махиня, Євген Форостівський із дружиною, Рудь, Чверда, інженер Романов, проф. Лазорко. Жертвами німецького терору стали біля пів тисячі членів «Буковинського Куреня» — найбільшої Похідної групи ОУН. Їхня смерть не була випадковою. У такий спосіб нацисти мстилися за волю українців жити у незалежній і соборній державі», — написав він у Facebook.
Голова ОУН зазначив, що тим самим Посол образила всю українську націю. «Україна гідно шанує пам’ять усіх жертв Бабиного Яру, без огляду до якої національності вони належали. А тому має право вимагати гідного ставлення до українських героїв, які у боротьбі з німецькими окупантами віддали своє життя за незалежність України», — зазначив п. Червак.
Нагадаємо також, що навесні в Німеччині знайшли можливого учасника вбивств у Бабиному Яру. А рік тому в тій же Німеччині затримали причетних до розстрілу в Бабиному Яру.

Петро Троць, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply