Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Україну відвідав віцепрезидент ЄК

Автор:

|

Вересень 27, 2020

|

Рубрика:

Україну відвідав віцепрезидент ЄК
Жозеп Боррель

Жозеп Боррель, віцепрезидент Європейської комісії (ЄК) і високий представник Європейського Союзу (ЄС) із питань зовнішньої та безпекової політики 22 вересня приїхав до Києва. «Сильні, незалежні й ефективні антикорупційні інституції та судова реформа мають вирішальне значення для задоволення побажань українського народу», — написав він у Twitter напередодні візиту.
Із поважним гостем зустрівся Володимир Зеленський. Він подякував представнику ЄС за візит за пандемії коронавірусу. Ключову увагу під час зустрічі зосередили на питаннях мирного врегулювання на сході України та ситуації в тимчасово окупованому Криму. Високого представника ЄС поінформували про ситуацію з безпекою на Донбасі і хід виконання домовленостей, досягнутих під час Паризького саміту в «Нормандському форматі».
Глава української держави подякував п. Боррелю за незмінну підтримку з боку Євросоюзу суверенітету та територіальної цілісності України. Президент зазначив, що під час поїздки представників ЄС на Донбас, запланованої цього тижня, європейські чиновники зможуть на власні очі побачити, як дотримуються «режиму тиші», у яких умовах служать українські військові тощо.
Український лідер підкреслив критичну важливість збереження тематики деокупації Криму у фокусі уваги Організації Об’єднаних націй (ООН) та ЄС. Також підіймали питання створення перемовного майданчика для деокупації Кримського півострова.
Сторони також обговорили підготовку до 22-го саміту Україна-ЄС, запланованого на 1 жовтня ц. р. в Брюсселі (Бельгія). Володимир Зеленський висловив сподівання, що спільна заява, прийнята за результатами саміту, буде належним відображати рівень амбіцій сторін щодо подальшого поглиблення стратегічного партнерства й економічної інтеграції між Україною й ЄС.
Жозеп Боррель запевнив, що ЄС і надалі стоїть на позиції підтримки нашої держави. «Євросоюз є найбільшим, найпотужнішим і надійним партнером України. Ми підтримуємо економічну інтеграцію, суверенітет і територіальну цілісність України. Особливо хочу наголосити, що усіляко підтримуємо реформ, які впроваджують», — зазначив він і назвав свідченням такої підтримки візит представників Євросоюзу на Донбас. Єврочиновник також підтвердив, що ЄС ніколи не визнає окупації Криму і не відступить з цієї позиції.
Крім цього, п. Боррель заявив, що зараз загрози для безвізового режиму України з ЄС немає, позаяк Київ наразі відповідає всім необхідним вимогам. Однак ситуація навколо Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) може вплинути на це. Він додав, що звернув увагу на важливості подальшої ефективної та незалежної роботи антикорупційних органів й утримання від політизації правоохоронних органів.
На зустрічі з Дмитром Кулебою, міністром закордонних справ України, поважний гість поінформував, що Євросоюз готовий надати Україні 1,2 млрд EUR кредиту, але лише після виконання Києвом умов співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Він нагадав, що ЄС уже виділив Україні 200 млн EUR допомоги для боротьби з пандемією й уточнив, що для Україні необхідно конструктивно взаємодіяти з МВФ і виконати всі вимоги, які стосуються посилення верховенства права в Україні. Жозеп Боррель пообіцяв 26 вересня приїхати до України зі Шарлем Мішелем, президентом Європейської ради, з яким вони разом відвідають Донбас.
Як повідомляв «Міст», Жозеп Боррель висловив співчуття президенту Володимиру Зеленському, міністру закордонних справ Дмитру Кулебі, а також міністру оборони Андрію Тарану через аварію українського військового літака АН-26.

Ірина Загородня, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply