Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Українці підкорили гору, яка не піддавалася жодній експедиції

Автор:

|

Листопад 27, 2021

|

Рубрика:

Українці підкорили гору, яка не піддавалася жодній експедиції
Альпіністи повернулися додому голодними

Троє українських альпіністів, які підкорили Аннапурну в Гімалаях, повернулися додому. Ця гора заввишки в понад 7,5 тис. м славиться своїми крутими, практично вертикальними підйомами. Досі вони не піддавалися жодній світовій експедиції. Але українські спортсмени це змогли.
Їх складно не впізнати посеред летовища — величезний спортивний багаж, попечені сонцем і сліпучим снігом обличчя та геть обморожені руки. Микита, В’ячеслав та Михайло підкорили Аннапурну, подолавши практично 3 км вертикального підйому по скелястій стіні. Посеред неймовірних краєвидів Гімалаї, де мороз до 30 градусів за Цельсієм і вище, довкола лавини, потужний вітер і сніг — але ці ночівлі, запевняють хлопці, уже не забудуть ніколи.
Чотири дні їли по одному батончику в день. Харчів було обмаль, бо через погані умови експедиція в горах вимушено подовжилася. Кожен із них схуд на понад 10 кг. Донизу їх спускав уже гелікоптер. Тепер їх зустріли у Борисполі під Києвом. Велика пригода закінчилася. Михайло з родиною летять відігріватися в Туреччину. В’ячеслав та Микита над планами поки що міркують. А подолання вершини прямо в аеропорту всі дружно відсвяткували варениками.
Як повідомляв «Міст», в Україні працює лише один пункт підготовки гірських рятувальників.

Олена Гущик, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply