Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Українські молодорухівці повернулися з таборування біля Говерли

Автор:

|

Вересень 09, 2021

|

Рубрика:

Українські молодорухівці повернулися з таборування біля Говерли
Таборовики

Наприкінці літа біля підніжжя гори Говерла відбулося традиційне щорічне таборування «Рухаймось до вершин», організоване Всеукраїнською громадською організацією «Молодий Народний рух» за підтримки Міністерства молоді та спорту України.
Уже вкотре «Молодий Народний рух» проводить таборування біля підніжжя Говерли, найвищої гори українських Карпат. Цього року 400 молодих людей провели чотири незабутні дні, живучи у наметовому містечку, активно проводячи час та навчаючись громадського активізму.
Зокрема, молодь мала змогу відвідати гутірки на різноманітні теми, як-от: лідерство, роль активної молоді в житті держави, важливість правового розуміння для України, тактична медицина тощо. Учасники вправлялись у різноманітних творчих завданнях, вчилися формувати команди, складали власне бачення успішної української держави, мали змогу публічно виступати, тренуючи ораторське мистецтво тощо.
Крім інтелектуального вишколу, молоді активісти провели час активно та спортивно, адже грали в пейнтбол у командах між собою, волейбол, а також навчались українського бойового мистецтва — хортингу. До того ж, учасники таборування підкорили найвищу гору України, а це — похід тривалістю понад вісім годин! Традиційно, зійшовши на гору, молодорухівці виконують гімн — таке неймовірне видовище, коли 400 людей співають «Ще не вмерла» десь аж під хмарами.
Навіть вільний час на таборуванні проводили з користю, граючи в патріотичні настільні ігри, розроблені «Молодим Народним рухом» — «Криївка» (аналог відомої гри «Мафія», проте змодельованої під українську історію, де головними героями є українські історичні персонажі — НКВСівці й упівці), «Показуха» (гра, у якій за допомогою пантоміми показують слова, терміни, цитати, що стосуються різних епох в історії України). Варто зазначити, що учасники надзвичайно пройнялися зануренням в історичне минуле України, дуже творчо підходили до процесу гри та вигадували круті образи, а часом засиджувалися за іграми до пізньої ночі.
Важливою частиною таборування є спільна побудова та розпалювання ватри.
Процес підготовки ватри — це про згуртування та спільну роботу, яка приносить надзвичайне задоволення, адже учасники разом заготовляють дрова, спільно працюють над побудовою, а потім гуртом співають українських пісень біля вогнища. Передати ту атмосферу, що панувала в таборі в момент розпалювання ватри, словами неможливо.
Біля ватри для учасників виступив гурт «Злий фельдшер», який заспівав авторських пісень, а потім спільно з молоддю виконував популярні народні пісні.
І на завершення, щорічне таборування «Рухаймось до вершин» — це не лише про чотири дні життя в наметах чи сходження на Говерлу, це, передусім, нові знайомства для активної молоді, можливість сформувати команди однодумців, нові та цікаві знання, вихід зі зони комфорту заради саморозвитку.
Залишаючи свої враження від проєкту, учасники часто писали, що табір став чудовою можливістю знайти оточення однодумців, поринути в патріотичну атмосферу, зрештою, почати розмовляти українською в житті!
Як повідомляв «Міст», у Канаді провели вишкільний табір СУМ «Єдина Україна».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply