Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Українське суспільство достатньо доросле, щоби знати правду

Автор:

|

Лютий 19, 2015

|

Рубрика:

Українське суспільство достатньо доросле, щоби знати правду

Володимир Лазар і Тарас Матвіїв

У Львові про реалії війни на Донбасі розповіли військовослужбовці 24-ї механізованої бригади 21-річний Тарас Матвіїв і 25-річний Володимир Лазар.

Гасло «Слава Україні» треба підтверджувати на передовій
Обоє хлопців — учасники Майдану, тож свою участь в Антитерористичній операції (АТО) вважають його продовженням. «Ми воюємо вже рік, за цей час двічі довелося бути на передовій, двічі приїжджали на ротацію», — стверджує Тарас Матвіїв.
В один голос дякують усім, хто докладається до забезпечення українських вояків необхідним спорядженням. Через складну ситуацію в державі суспільство мобілізується. Відтак, головний меседж бійців: люди повинні знати правду. Війна не закінчиться через два-три місяці, тож чоловіки повинні бути готовими до мобілізації, не боятися іти на фронт.
«Війна — поняття широке. Її вистачить на всіх. Ми мусимо зупинити ворога там, де він зараз є. І ми показали, що в змозі це зробити, — запевняє Володимир. — Ми звикли все вимагати від держави, забуваючи, що також маємо обов’язки перед нею. Тож гасло «Слава Україні», яке звучить усюди, навіть за чаркою, треба доводити реальними діями там, на передовій».

Газ у Донецькому аеропорту й «Смерчі» від ворога
Ще одна причина, яка відлякує від мобілізації, — це відсутність розслідувань. «На кожному кроці ми бачимо цілковите нерозуміння ситуації. Хочемо знати правду про Іловайськ, Зеленопілля, Донецький аеропорт, — пояснив Володимир Лазар. — Ми хочемо прискорити реформування армії, змінити її на краще, підштовхнути до якісних змін. Війна – динамічна, і подібних прорахунків більше не повинно бути. І цю правду має знати суспільство. У цих комісіях мають бути учасники подій, представники кожного підрозділу. Бо хто, як не ми, може викласти реальну суть подій?»
Заради досягнення своєї мети ворог здатен на будь-яку ницість. «Зі слів наших друзів, котрі воювали в Донецькому аеропорту, знаємо про приклади використання газу, — розповів Володимир. — Перед кожною атакою ворога на летовище використовувався газ. Систематично, цинічно. Ворог не має фізичної сили перемогти нас, тож іде на будь-яку підлість. Усім відомо, що це — негуманно, і суперечить усім правилам ведення чесного бою».
Хлопці розказали, що бували у ситуаціях, коли наших бійців обстрілювали з реактивних систем залпового вогню «Смерч». «Серйознішими за цю зброю є тільки балістичні ракети, — каже Тарас. — Аби вести вогонь із такої установки, потрібні відповідні навички. Це — складна математична задача, для якої необхідно знати систему координат і систему наведення. Для того, щоб вести вогонь з установок «Град», «Ураган», чи «Смерч», людина має бути кваліфікованою. Такі дії не можуть вести ополченці, та й зброя мусить звідкись узятися. Це — потужна, складна, високоточна система. Усі ми розуміємо, куди і для чого їдуть так звані гумконвої Путіна».

Ворог прикривається дітьми і продає секс-рабинь
У місцевого населення виникають претензії через нерозуміння, вони звинувачують українських вояків в обстрілах. «Ми були в Лисичанську, у Слов’янську. Це — великі міста, проте після трьох місяців важких боїв, зокрема у центрі Слов’янська, не було зруйновано жодного будинку. Ми брали місто делікатно, то була справді ювелірна робота. Обстрілювали передмістя, де були блокпости», — зазначає Тарас. — Мирні мешканці не постраждали».
Росіяни ж у Луганську, ще мирному Маріуполі, Світлодарську свідомо руйнують цілі житлові мікрорайони, прицільно обстрілюють лікарні, школи і садочки. Гинуть десятки людей.
«Для них немає житлових і нежитлових будинків, — продовжує Володимир. — Їм однаково, є в підвалах люди чи немає. Вони просто стріляють навмання». Його побратим Тарас додає: ворог прикривається дітьми. «Їде танк, а на його броні сидять 15-річні хлопчаки. Як ти будеш по танку стріляти? Цих фактів не хочуть бачити ні ОБСЄ, ні ЄС, ані інші країни».
За словами хлопців, на звільнених від ворога територіях люди почуваються захищеними. «Бойовики під прицілами автоматів змушували місцевих мешканців споруджувати блокпости, копати окопи, а дівчат — ґвалтували та продавали в сексуальне рабство, — веде далі мову п. Лазар. — А коли опісля заходила в села українська армія, то люди ховали дівчаток-підлітків. І лише коли ми першими йшли на контакт, ділилися з місцевими мешканцями їжею, розмовляли з ними, то дізнавалися про ці безчинства ворога».

Має бути проведена серйозна робота, щоб донести до людей правду
Хлопці переконані, що потрібно більше спілкуватися з місцевими жителями. «Ми спостерігаємо ситуацію, коли людей «запрограмували» на те, що ми — «хунта», «фашисти», — розповідає Тарас. — У них це — на рівні переконань. І має бути проведена серйозна робота, щоби донести до людей правду. Ми маємо зробити з місцевого населення своїх друзів. І коли вони стануть на наш бік, жодні бойовики не допоможуть.»
«Високий градус нерозуміння є на територіях Донбасу, які повністю ізольовані від нас. Люди – залякані, зазомбовані, однак намагаються зрозуміти ситуацію, почути іншу думку. Тому ставлять багато запитань. Нам часто кажуть: коли ви заберетеся звідси, то й вони (росіяни. — Ред.) підуть, — каже п. Матвіїв. — Тож ми намагаємося пояснити, що ВОНИ не підуть. Бувають ситуації, коли ми ділимося з місцевими нашими медикаментами, сухпайками, а буває й навпаки, коли місцеві допомагають нам. Приносять воду там, де є проблеми з питною водою, приходять цілими сім’ями просто поспілкуватися. Коли дозволяє обстановка, прибігають діти, яким все цікаво, і ми з ними проводимо час.
На Різдво до нас приїжджали люди із Севєродонецька, і вперше в житті вони ставили вертеп, а одна пані розповідала, що цілу ніч через Інтернет вчилася готувати кутю. Насправді у неї вийшло щось таке незрозуміле (уперше за час розмови на обличчі бійця з’явилася eсмішка. — Авт.), але ж людина старалася».

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply