Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Україні допоможуть боротися з паводками

Автор:

|

Липень 03, 2020

|

Рубрика:

Україні допоможуть боротися з паводками
Дрифтінг на вулицях Львова

Як повідомляв «Міст», нещодавні масштабні зливи принесли велику біду на захід України. Зруйновані дороги та мости, підтопило велику кількість осель, вулиці позаливали навіть у великих містах. Досі цілі села залишаються без електрики. Допомогти наслідки негоди викликалися у світі.
Фінансову допомогу Україні для боротьби з паводками у західних областях країни вирішила влада США. 100 тис. USD виділять за лінією Аґенції з міжнародного розвитку (USAID). «Сполучені Штати підтримують Україну в цей важкий час сильних повеней на Західній Україні», — запевнили в американському посольстві в Києві. Дипломати будуть тісно співпрацювати з урядом України щодо забезпечення швидкого й ефективного використання коштів для допомоги постраждалим.
Своєю чергою, допомогти постраждалим в Західній Україні від повені українську громаду в США закликав Злучений український американський допомоговий комітет (ЗУАДК). «ЗУАДК закликає українсько-американську громаду, всіх осіб доброї волі і серця, допомогти постраждалим в Західній Україні від жахливої повені жителям Івано-Франківської, Чернівецької, Львівської, Закарпатської, та Тернопільської областей», — йдеться у зверненні.
На заклик про допомогу в ліквідації наслідків сильних паводків на заході України оперативно відреагував Європейський Союз (ЄС). Для забезпечення потреб Києва задіяли механізм цивільного захисту. «Рясні дощі призвели до найбільших паводків на південному заході України за останніх 50 років, забравши людські жертви та завдавши ушкодження сотням будинків», — йдеться в повідомленні Європейської комісії (ЄК).
Також ЄК надасть Києву картографічні послуги в постраждалих районах через супутникову систему ЄС. Крім цього, в постійному контакті з Україною перебуває цілодобовий координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації ЄС для того, щоб уважно стежити за ситуацією та надсилати подальшу допомогу. «Ми готові надавати подальшу допомогу і засвідчити свою солідарність із усіма, хто перебуває в постраждалих районах, і з рятувальниками, котрі працюють на місці», — пообіцяв Янез Ленарчич, єврокомісар із питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями. Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, подякував Євросоюзу «за миттєву реакцію і підтримку».
На заклик української влади вже відреагувала Швеція, яка запропонувала надати 1,2 км бар’єрів від паводків, 250 шлангів і технічних експертів. Допомагає Україні впоратися з паводками Італія. Літак італійського уряду вже привіз промислові помпи. До пакету гуманітарної допомоги також входять засоби індивідуального захисту, бензопили, електрогенератори та намети.
Україна отримала допомогу для боротьби із наслідками негоди від Республіки Молдова. «Буковині, яка постраждала від повені, звідти передали гуманітарний вантаж — бензопили, генератори, мотопомпи, мішки для укріплення берегів та інше обладнання, що допоможе боротися із наслідками негоди в реґіоні. Загальна вартість наданого молдовськими добродіями обладнання становить 40 тис. EUR. Вантаж особисто супроводжував генерал Міхаіл Харабаджіу, начальник Генерального інспекторату з надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова.
Фінансову та гуманітарну допомогу для ліквідації наслідків стихійного лиха в західних областях Україні передав і Ізраїль. 500 тис. грн спрямували на придбання предметів першої необхідності. Також ізраїльські дипломати передали в Івано-Франківську та Чернівецьку області 25 тис. 1,5-літрових пляшок чистої питної води. Додатково постраждалі реґіони отримають намети і спальні мішки. «Ця гуманітарна допомога є ще одним індикатором міцних відносин між нашими людьми», — наголосив Йоель Ліон, посол Ізраїлю в Києві.
А під час недільної, 28 червня, зустрічі з вірними молитися за постраждалих від повені в Україні закликав
Папа Римський Франциск. «Нехай вони отримають Господню розраду і братню допомогу», — заявив він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply