Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Україна зажадала в ООН нових санкцій проти РФ

Автор:

|

Вересень 22, 2020

|

Рубрика:

Україна зажадала в ООН нових санкцій проти РФ
Сергій Кислиця

Сергій Кислиця, постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй (ООН) поінформував Антоніо Гуттеріша, генерального секретаря ООН, і членів Ради Безпеки ООН про проведення так званих виборів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим (АРК) і м. Севастополь. «Україна закликає іноземні держави і міжнародні організації засудити незаконні дії РФ і чітко заявити про невизнання результатів, а також посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію (РФ), у т. ч. шляхом розширення санкцій, — заявив він. — Псевдовибори є грубим порушенням Конституції та законодавства України, а також основоположних норм і принципів міжнародного права, в т. ч. Статуту ООН. Усі причетні до підготовки та проведення незаконного «голосування» у тимчасово окупованому Криму будуть відповідати відповідно до законодавства України.
Міністерство закордонних справ (МЗС) України також засудило незаконну організацію та проведення РФ так званих місцевих виборів на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим (АРК) 13 вересня ц. р. та пригрозило відповідальністю причетним до цього особам.
У відомстві додали, що проведення Росією виборів на територіях АРК і міста Севастополь не є легітимним, а результати голосування не матимуть жодних юридичних наслідків. Так, за даними МЗС, так звані вибори губернатора Севастополя та «довибори депутатів» до так званих державної ради Республіки Крим та сімферопольської місцевої ради становлять грубе порушення Конституції та законодавства України, а також основоположних норм і принципів міжнародного права.
У відповідь у Європейському Союзі (ЄС) заявили про невизнання результатів місцевих і реґіональних виборів, які напередодні Москва провела а АРК і Севастополі. «Будь-хто обраний на організованому РФ голосуванні на Кримському півострові і хто претендує представляти Крим і Севастополь, не буде визнаний ЄС як представник цих територій, які є частиною України», — йдеться в заяві. Також в Європейському Союзі наголосили, що залишаються непохитними в підтримці територіальної цілісності та суверенітету України.
Як повідомляв «Міст», раніше в ООН оприлюднили Доповідь про незаконні затримання, арешти та тортури в Криму та на окупованій частині Донбасу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply