Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Україна закрила адміністративний кордон із АРК

Автор:

|

Серпень 13, 2020

|

Рубрика:

Україна закрила адміністративний кордон із АРК
КПВВ «Каланчак»

3 серпня з 11-ї години ранку російські окупанти на адміністративному кордоні Каланчак між тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим (АРК) і Херсонською областю утримували сім’ю Ісляма та Діляри Карашаєвих із двома малолітніми дітьми. Про це повідомив Рефат Чубаров, голова меджлісу кримськотатарського народу. За його словами, родина живе у Києві, а до окупованої АРК їздили навідати своїх батьків. Кримськотатарському лідеру повідомили, що весь цей час агенти Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ) допитували Карашаева. Після 18.00 родину відпустили.
Тепер же Україна до кінця серпня припиняє роботу пунктів пропуску на адміністративної кордоні з півостровом. Про це повідомив Олег Немчінов, міністр Кабінету Міністрів (КМУ). «Рішення спрямоване на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби Covid-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2», — зазначив він.
Пропускати через контрольні пункти в’їзду/виїзду (КПВВ) будуть лише українців і членів їхніх сімей: чиє місце проживання зареєстроване в АРК, а також їхні транспортні засоби, вантажі й інше майно — на в’їзд; чиє місце проживання зареєстроване за межами Криму, якщо дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій удома»; осіб із метою забезпечення захисту національних інтересів чи в зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань, представників дипломатичних установ і гуманітарних місій, котрі виїжджають із тимчасово окупованої території півострова.
Виїзд із Криму інших категорій іноземців і осіб без громадянства здійснюють за погодженням із Міністерством із питань реінтеграції України. Виїзд і в’їзд до Криму для українців за наявності підстав гуманітарного характеру здійснюють за рішенням голови Державної прикордонної служби України (ДПСУ) за погодженням з Мінреінтеграції. Раніше переглянути режим роботи КПВВ на адмінкордоні з АРК закликав і Володимир Зеленський.
Водночас за рік пасажиропотік між материковою Україною й окупованою АРК зменшився вдесятеро. Про це розповів Іван Шевцов, прес-секретар Херсонського загону ДПСУ. Так, ще торік щодня адмінкордон перетинали близько 10 тис. осіб, зараз — лише 1,4 тис. «Передусім це викликано тим, що карантин усе ж діє і в нашій державі, і за кордоном — тому менше людей перетинає адмінкордон», — пояснив прикордонник.
Він нагадав, що з 1 серпня карантинні обмеження при перетині адмінкордону з Кримом скасували —двотижнева самоізоляція вже не потрібна. Спікер також зазначив, що до АРК пускають не всіх українців. Російські прикордонники, в основному, не пускають громадян через відсутність близьких родичів на півострові.
Відтак на адміністративному кордоні з окупованою РФ АРК утворилися великі черги з людей, котрі хочуть потрапити на вільну територію України. Адже кордон має бути на замку до 30 серпня ц. р. Про це також повідомив п. Чубаров. «Очевидці повідомляють про те, що з боку окупованого Криму (перехід Армянськ — Каланчак) зібралася черга близько 300 осіб на виїзд із Криму, яка постійно поповнюється», — поінформував він та опублікував у Facebook фото черги.
Голова Меджлісу додав, що люди, котрі в’їхали до Криму з материкової частини України, як і жителі АРК, котрі намірялися у справах відвідати материк, бояться опинитися закупореними в Криму. Російські окупанти з оформленням документів не квапляться. «Якими словами люди в черзі лають КМУ й усю українську владу, можете і не питати», — сказав він.
9 серпня Представництво президента України в АРК опублікувало перелік підстав для перетину контрольних пунктів в’їзду на території окупованого РФ Криму, які тимчасово припинили роботу через погіршення ситуації з Covid-19.
Ці каво, що на окупованому півострові залишився Віктор Медведчук лідер партії Опозиційна платформа — За життя» з дружиною Оксаною Марченко, котрі відпочивали там. Він подався з дружиною до АРК 2 серпня, напередодні свого 66-річчя. Через добу туди прилетів і володар Кремля. Експерти не сумніваються, що відбулася їхня таємна зустріч, хоча офіційних підтверджень цього немає. У кума Путіна є кілька варіантів для повернення на материкову Україну. По-перше, він може повернутися через РФ, може пройти через закриті українські КПВВ. Крім цього, чоловіка можуть впустити додому як «дипломата», котрий забезпечує «дотримання національних інтересів».

Євген Клен

До слова
Українські правоохоронці знешкодили й усунули цілеспрямовану кібератаку на Представництво президента України в АРК, яку організували гакери, підконтрольні ФСБ РФ. Вона була спрямована на отримання інформації про діяльність відомства. Інцидент виявило Представництво у співпраці зі Службою безпеки України в АРК. Президентське відомство зазначило, що вони спільно з правоохоронцями продовжуватимуть міжвідомчу співпрацю та координацію. Її планують спрямувати не лише на захист щоденної роботи державних органів, але й захист прав та інтересів українських громадян, котрі постраждали від окупації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply