Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Україна створює міжнародну платформу з деокупації АРК

Автор:

|

Серпень 06, 2020

|

Рубрика:

Україна створює міжнародну платформу з деокупації АРК
Денис Шмигаль і Жозеп Боррель

Міністерство закордонних справ (МЗС) України займається створенням консультативної міжнародної платформи щодо АРК. Про це повідомив Денис Шмигаль, прем’єр України, під час зустрічі з Жозепом Боррелем, главою дипломатії Європейського Союзу.
Глава українського уряду зазначив, що МЗС фіналізувало концепцію створення спеціального міжнародного формату для АРК — міжнародної платформи «Крим — це Україна». «На першому етапі це буде консультативно-координаційний формат. Однак, у майбутньому ми не відкидаємо його перетворення на перемовний», — заявив він.
За словами п. Шмигаля, платформа має займатися всім спектром наслідків окупації: від гуманітарного до питання безпеки. «Мілітаризація АРК впливає на безпеку Південно-Східної Європи, зокрема, реґіону Чорного, Азовського та Середземного морів. Крім цього, існує потреба в поліпшенні координації та підвищення ефективності санкцій політики, як і міжнародної політики невизнання спроби анексії півострова загалом», — зазначив він.
Також прем’єр додав, що серед ключових учасників нової платформи Україна хотіла б бачити держави-гаранти української безпеки, зокрема США, Велику Британію, Францію та Німеччину як ключову учасницю «нормандського формату», а також реґіональних партнерів.
Водночас Еміне Джапарова, заступниця міністра закордонних справ України, заявила, що вже підготували стратегію деокупації АРК. «Ми розробили документ «Стратегія деокупації Криму». Він не є ще публічним, адже ми вважаємо, що в таких питаннях повинні бути документи ширшого масштабу», — зазначила вона.
За словами урядовиці, цей документ — лише частина великої стратегії деокупації. У МЗС сподіваються, що рано чи пізно Україна на різних рівнях зможе її уявити.
Як повідомляв «Міст», російська ФСБ катує затриманих в окупованій АРК.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply