Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Україна провела передноворічний обмін полоненими зі сепаратистами

Автор:

|

Грудень 31, 2019

|

Рубрика:

Україна провела передноворічний обмін полоненими зі сепаратистами

У результаті обміну утримуваними особами між владою України і донбаськими сепаратистами вдалося звільнити 76 українців — 12 військовослужбовців і 64 цивільних. «Обмін — підтвердження того, наскільки важливим для президента України є захист кожного українця, котрий опинився у важких обставинах через російську аґресію, — зазначив Іван Баканов, глава Служби безпеки України (СБУ).
За його словами, в таких питаннях не буває ідеальних конфігурацій. Це завжди спроба вичавити максимум із наявних можливостей. «Головне — нам вдалося досягти результату», — додав він і привітав звільнених українців на рідній землі, запевнивши, що й надалі спецслужба докладатиме максимум зусиль, аби всі утримувані громадяни змогли повернутися додому.
На жаль, компроміси завжди болісні. Під час обміну 7 вересня 2019-го росіянам віддали Володимир Цемаха, ключового свідка в розслідуванні знищення російсько-терористичними військами малайзійського літака рейсу MH17, що значно покарання винних. Тепер же віддали п’ятьох колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут», звинувачених у вбивствах на Майдані, що може розвалити всю справу.

Статистика обмінів полоненими


Однак Володимир Зеленський, котрий іде на такі «жертви», заявив, що це було ключовою умовою проведення обміну полоненими між Україною і так званими республіками на Донбасі. «Вважаю, що це було складне політичне рішення, а наші бійці, військові журналісти є героями. І я впевнений, що для нас пріоритетом є повернути наших людей», — сказав він.
Президент додав, що якби Україна не обміняла екс-беркутівців, то «ми б не отримали наших розвідників, не отримали б хлопців, які були в Дебальцеве». «Навіть якби у мене було сто беркутівців і мені б запропонували одного розвідника, я б їм віддав сто беркутівців і повернув би живого розвідника», — запевнив він.
Але те, що Москва, прикриваючись своїми маріонетками на Донбасі, вимагала додати цих «беркутівців», громадян України, у списки на обмін, є зізнанням, що саме вона протистояла українцям на Майдані.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply