Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Україна просить миротворців офіційно

Автор:

|

Березень 19, 2015

|

Рубрика:

Україна просить миротворців офіційно

Миротворець ООН

Україна звернулася до Організації Об’єднаних Націй (ООН) із офіційним запитом про скерування миротворців до Донбасу. Про це заявив Євген Перебийніс, директор інформаційного департаменту Міністерства закордонних справ (МЗС) України. Він також повідомив, що обсяг і склад запропонованої місії буде узгоджено під час консультацій із ООН. За словами чиновника, попередню заявку вже надіслали Пан Ґі Муну, Генеральному секретареві ООН.

Запросити миротворців ООН на Донбас запропонував Президент України. 19 лютого ц. р. Рада національної безпеки й оборони (РНБО) підтримала цю пропозицію. Однак 6 березня в ООН заявили, що ще не отримували від України запиту на введення миротворців на Донбас.
Варто зазначити, що для введення контингенту ООН потрібне схвалення Ради безпеки (РБ) ООН, у т. ч. і Російської Федерації (РФ), яка володіє правом вето. А вона вже відреагувала, запевнивши, що потреби у появі додаткового контингенту миротворців ООН на сході України немає. «Ми виходимо з того, що існують мінські домовленості, у яких прописано те, що моніторингом займатиметься Організація з безпеки та співробітництва в Європі» (ОБСЄ), — заявив Геннадій Гатилов, заступник голови МЗС РФ.
Чиновник назвав питання про відправку миротворців до Донбасу складним і пояснив, що для цього вимагається узгодження мандата, кількості учасників контингенту, визначення їхнього національного складу та завдань, які вони мали би виконувати. Заступник міністра додав, що багато членів РБ ООН стримано ставиться до української ініціативи. Втім, він не уточнив, які саме країни.
Тим часом, офіс Федеріки Могеріні, Верховного представника Європейського Союзу (ЄС) із питань зовнішньої політики, також отримав лист від Павла Клімкіна, голови МЗС України, із проханням про можливе розміщення миротворчої місії.
Як заявив високопоставлений європейський дипломат, жодних рішень іще не ухвалено, а позиція ЄС полягає в необхідності посилення підтримки місії ОБСЄ для виконання мінських угод. «Нашою метою залишається реалізація Мінських угод за повної підтримки місії ОБСЄ та готовності зробити більше», — сказано в повідомленні. Крім того, ЄС розглядає додаткові заходи для того, щоби мінські угоди виконувалися.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply