Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Україна першою в світі легалізувала електронні паспорти

Автор:

|

Квітень 07, 2021

|

Рубрика:

Україна першою в світі легалізувала електронні паспорти
Застосунок «Дія»

Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила закон про легалізацію електронних паспортів, який дозволяє їхнє використання на рівні з паперовими. Законопроєкт № 4355 «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Його підтримали 302 депутати.
Так Україна стала першою державою в світі, яка їх узаконила. Тепер на рівні закону закріплене визначення термінів «е-паспорт», «е-паспорт для виїзду за кордон». Згідно з ухваленим законом, українці зможуть за допомогою е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон посвідчувати особу та підтверджувати громадянство. Електронні документи, в яких також буде вказана інформація про місце проживання і код платника податків, формуватимуть безкоштовно за бажанням особи.
Водночас наразі використання е-паспортів для перетину державного кордону та в’їзду на тимчасово окуповану територію України чи виїзду з неї не передбачили. За даними авторів закону, ID-картками у смартфоні користуються вже приблизно 5 млн українців.
Закон дозволить продовження зручних для використання через мобільний додаток порталу «Дія» безпаперових сервісів, а також закріпить на законодавчому рівні і продовження після 2021 року на постійній основі експериментального проєкту, передбаченого постановою Уряду, яким уже користуються понад 5 млн громадян. Якщо президент підпише цей законопроєкт, з 23 серпня біометричний паспорт і ID-картка у «Дії» матимуть таку ж юридичну силу, що й пластикові та паперові аналоги.
У Міністерстві цифрової трансформації України зазначили, що це значно спростить життя громадянам і «дасть старт масштабній цифровізації бізнесу та держави». На цей час використання е-паспортів відбувається у рамках реалізації експериментального проєкту, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020-го. Тоді уряд схвалив постанову про електронні паспорти у мобільному додатку «Дія». А раніше Національний банк дозволив українським банкам приймати електронні документи у додатку «Дія» для проведення касових операцій.
Як повідомляв «Міст», в Україні з’явився перший сервіс, який сплачує гроші за безпечне керування авто.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply