Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Україна перемогла в справі «Скіфського золота»

Автор:

|

Жовтень 27, 2021

|

Рубрика:

Україна перемогла в справі «Скіфського золота»

Держава Україна 26 жовтня отримала перемогу в Апеляційному суді Амстердама (Нідерланди) у справі так званого Скіфського золота — колекції експонатів кримських музеїв, наданих Амстердамському археологічному музею ім. Алларда Пірсона для виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі» 2014 року.
Про перемогу першим повідомив Володимир Зеленський. «Довгоочікувана перемога України в суді Амстердама! «Скіфське золото» повернеться до України. Вдячний суду за справедливе рішення, а командам Міністерства юстиції, закордонних справ і культури за результат. Ми завжди повертаємо своє. Спершу повернемо «скіфське золото», а потім і Крим», — написав він у Twitter.
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, привітав рішення суду і назвав це великою перемогою. «Ми повернемо собі не просто музейні експонати, а частину нашого національного коду. Реліквії, які свідчать про тисячі років нашої історії», — зазначив він і додав, що міжнародне право — не швидке, але невідворотне. «Всі російські фейки, маніпуляції та спроби ввести суд в оману зазнали краху», — наголосив урядовець.
Кримські музеї наполягали на нерозривності колекцій і на тому, що експонати, вивезені з Криму до окупації його Росією, повинні повернутися в музеї, звідки були взяті. В Україні з цим не погодилися і виграли.
Після повернення «Скіфське золото» зберігатимуть у Національному музеї історії України. Про це повідомила Катерина Чуєва, заступниця міністра культури України, і запевнила, що музей має всі необхідні умови для збереження колекції.
Але це ще не кінець. РФ наміряється подати апеляцію у Верховний суд Нідерландів. Про це повідомив Олександр Молохов, заступник керівника робочої групи з міжнародно-правових питань при президенті Росії. З його слів, над цим працює команда нідерландських юристів.
Як повідомляв «Міст», «Скіфське золото» спонукає повернути контроль над музеями Криму.

Ірина Лисогор, LB.ua

About Author

Meest-Online