Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 19, 2021

У Прип’яті вшанували пам’ять загиблих на ЧАЕС

Автор:

|

Квітень 28, 2021

|

Рубрика:

У Прип’яті вшанували пам’ять загиблих на ЧАЕС
Прип’ять

У ніч на 26 квітня кількасот колишніх жителів Прип’яті зібрались у центрі міста-привида, аби вшанувати пам’ять загиблих на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС). Цього року минає 35 літ із дня траґедії. У зв’язку з цим світ щороку вшановує 26 квітня Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рівно о 1.25 — час вибуху на станції — запалили 35 свічок в пам’ять про всіх, хто постраждав від цієї техногенної катастрофи. На великому екрані демонстрували документальні кадри буденного життя Прип’яті до аварії.
У зверненні з нагоди 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи, Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України (ВРУ), наголосив, що українці повинні завжди пам’ятати про жертви, яких довелося зазнати внаслідок аварії на ЧАЕС, і зробити все можливе, щоб історія ніколи не повторилася знову. «Сьогодні виповнюється 35 років із моменту трагічних подій на ЧАЕС. Аварії, що призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на «до» та «після», залишивши по собі глибокий відбиток у пам’яті», — зазначив він.
Спікер парламенту також зауважив, що аварія на ЧАЕС торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат. Спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше — траґедія забрала та покалічила людські невинні життя. «Водночас Чорнобильська катастрофа також показала, наскільки великою може бути людська самопожертва», — наголосив він і додав, що кожен із нас має вшанувати цей безстрашний вчинок і прояв мужності ліквідаторів аварії. Самопожертва та хоробрість, яку вони продемонстрували, ніколи не будуть забуті й назавжди залишаться на сторінках історії.
Відтак п. Разумков, перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук та заступниця голови ВРУ Олена Кондратюк взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятного знака «Воїнам Чорнобиля» та меморіального кургану «Героям Чорнобиля».
Як повідомляв «Міст», Чорнобильська катастрофа була неминучою.

Олена Капнік, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply