Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

У Мелітополі колаборанти погрожують вчителям

Автор:

|

Квітень 13, 2022

|

Рубрика:

У Мелітополі колаборанти погрожують вчителям
Галина Данильченко

У тимчасово окупованому місті Мелітополь Запорізької області місцеві колаборанти, які захопили міську владу, погрожують учителям шкіл і батькам школярів, вимагаючи відновити у місті «навчальний процес».
Галина Данильченко, депутат від проросійської партії Віктора Медведчука, кума Путіна «Опозиційна платформа — За життя», а тепер — самопроголошена мериня, зібрала місцевих учителів, зажадавши від них відновлення навчального процесу.
За словами вчителів, на збори прийшло лише кілька десятків людей. Вони зазначили, що після запитання про гарантії безпеки для дітей під час відвідин шкіл в умовах окупації Данильченко відповіла, що «всіх незгодних виселять». Також працівники сфери освіти Мелітополя зазначають, що батьки бояться пускати своїх дітей до шкіл, які намагаються відкрити окупанти.
Про репресії російських загарбників також розповів Іван Федоров, міський голова Мелітополя. «Мені телефонували директори наших шкіл і дитячих садків, до яких російські військові приїхали додому, і наставили зброю на них та на їхніх дітей. Погрожували розправою з дітьми директорам шкіл, якщо вони не вийдуть і не почнуть освітній процес. Уявіть, що вони творять», — поділився він. — Тож довелося прийняти складне, але абсолютно правильне рішення: усі без винятку директори шкіл написали заяви на звільнення на знак протесту і небажання працювати з окупантами». Міський голова звернувся до Галини Данильченко та закликав її не робити з дітей «живий щит» чи заручників.
Російські загарбники планували відновити навчальний процес у школах Мелітополя за російською програмою та російською мовою вже з 1 квітня. Окупаційна влада обіцяла виплачувати премії вчителям у російських рублях. Для «пришвидшення процесу» викрали Ірину Щербак, начальницю відділу освіти Мелітопольської міської ради, яка відмовилася від співпраці з ними. Її утримували в гаражі та колонії.
Коли успіху не досягли, то додому до вчителів стали приходити окупанти та вивозити людей за 30 км від міста і змушують повертатися пішки. Водночас мелітопольські педагоги закликали батьків не пускати дітей до школи та дитячого садка, навіть якщо «навчальний процес» відновиться.
Як повідомляв «Міст», із Мелітополя орки вивозять сільськогосподарську техніку в напрямку тимчасово окупованого Криму.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online