Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

У Львові заборонили виступати проросійським артистам

Автор:

|

Квітень 28, 2016

|

Рубрика:

У Львові заборонили виступати проросійським артистам
Андрій Садовий

Андрій Садовий

Депутати Львівської міської ради (ЛМР) заборонили гастролювати у Львові артистам, котрі підтримують російську аґресію та пропагують сепаратизм. За відповідне рішення проголосувало 55 депутатів. Питання заборони гастролей спричинило бурхливе обговорення серед депутатів. У відповідь на депутатський запит Ігоря Телішевського, голови фракції «УКРОП», управління культури підготувало проект ухвали та його міські обранці відкинули. Водночас депутати запропонували свій проект. «Насправді різниця між цими двома варіантами — невелика. Це якісь технічні правки та формулювання, які мали б вирішити ще до сесії. Депутати наполягають, що толерувати артистів, котрі виступають у Російській Федерації (РФ) не можна, управління культури наполягає, що текст ухвали можна двояко трактувати», — пояснив Валерій Веремчук, голова фракції «Народний контроль».
У варіанті ухвали, який підготувало управління культури спільно з п. Телішевським ішлося про заборону виступати у Львові всім артистам, котрі ведуть якусь бізнесову діяльність на окупованій РФ території та в Росії. Водночас за словами Михайла Мороза, начальника управління культури, таке формулювання — не зовсім коректне. «До прикладу, гурт «Океан Ельзи» може продавати свої компакт-диски в РФ або приїхати з невеличким концертом у російське місто, де пропагуватиме цілісність України. Це автоматично означатиме, що йому заборонять гастролювати у Львові», — пояснив він.
У варіанті ухвали, який підготували депутати ЛМР, було запропоновано заборонити гастролі артистам, котрі пропагують сепаратизм в Україні, ображають честь і гідність українців та/або здійснюють свою діяльність на території РФ та анексованих територій.
За словами Андрія Шевціва, голови фракції «Самопоміч», таке формулювання також не є коректним. На його думку, згадку про ведення діяльності у Росії потрібно забрати з тексту ухвали. «Ми не можемо диктувати, кому що робити і думати у сусідній державі. Є артисти, котрі ведуть свою діяльність у РФ, але не підтримують сепаратизму в Україні. Заборонити їм приїжджати до Львова — неправильно. Потрібно акцентувати свою увагу на артистах, котрі пропагують сепаратизм. Саме для них і мають діяти ці обмеження», — прокоментував депутат.
Під час пленарного засідання сесії Андрій Садовий, міський голова Львова, запропонував остаточну назву ухвали, яку після голосування редакційна комісія могла б доопрацювати. Мер запропонував депутатам проголосувати ухвалу з назвою «Про заборону проведення концертів та інших розважальних заходів на території міста Львова окремим представникам українського й іноземного шоу-бізнесу, які здійснюють свої гастрольні діяльності на території анексованого Криму й окупованих територіях Луганської та Донецької областей». Але такий варіант також не влаштував більшість депутатів.
Зрештою не дійшовши згоди щодо формулювання тексту ухвали, депутати оголосили перерву, аби голови фракцій могли порадитися. Через годину депутати знову зібрались у сесійній залі та підтримали проект ухвали «Про заборону проведення концертів та інших розважальних заходів на території м. Львова представниками українського й іноземного шоу-бізнесу, котрі під час де-факто російсько-української війни підтримують аґресію РФ і пропагують сепаратизм в Україні». За словами п. Садового, депутати проголосували лише за назву ухвали, її текст пізніше має розробити редакційна комісія.

Ірина Скіць, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply