Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

У Києві з’явився пам’ятник інтелігентові

Автор:

|

Серпень 22, 2013

|

Рубрика:

У Києві з’явився пам’ятник інтелігентові

У столиці України, у сквері на вулиці Олеся Гончара, установили пам’ятник міському інтелігентові. Його автор — відомий київський скульптор Костянтин Скритуцький, творець Пейзажної алеї. Він зобразив столичного інтелігента у вигляді бронзового зимородка — птаха, що стоїть на бетонному постаменті з паличкою під крилом, схиливши голову. 

«Як на мене, цей образ найкраще символізує київську інтелігенцію. За своїм характером зимородок — дуже сором’язлива пташка, вона постійно ховає голову під крило, начебто їй соромно за все, що відбувається навколо», — розповів скульптор.
«Своєю роботою я хочу показати, що від загальної бездушності й інертності київська інтелігенція стала вимираючим видом, який час уже занести до Червоної книги. Але інтелігенція є, і вона повинна активно проявляти себе в усіх громадських справах. Це – свого роду дружній шарж, який повинен змусити інтелігента замислитися», — уточнив п. Скритуцький. На бетонному постаменті встановлять табличку з написом: «Інтелігенція — хранитель майбутнього!»
До планів п. Скритуцького входить наповнити сквер на Гончара різними типажами київської інтелігенції в образі пташок. «В одній скульптурі це нереально висловити, адже наша інтелігенція є багатогранною. Зараз працюю над іще кількома скульптурами. Тут буде ворон — символ мудрості, якої нашим інтелігентам аж ніяк не бракує, сова символізує наукову інтелігенцію — академіків, професорів, інженерів, які в нас усіма забуті», — зазначив мистець.
«Ще буде пташка одуд із грайливим чубчиком — символ творчої інтелігенції, акторів, письменників, театралів. І, нарешті, горобчик, що уособлюватиме середній клас, який з усіх сил стрибає та виживає, як може», — розповідає скульптор.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply