Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

У Києві встановили пам’ятник Іллі Муромцю

Автор:

|

Серпень 02, 2018

|

Рубрика:

У Києві встановили пам’ятник Іллі Муромцю

Наприкінці цього тижня в парку «Муромець» у Києві відкриють пам’ятник богатирю Іллі Муромцю. Про це повідомив Віталій Кличко столичний міський голова. 30 липня скульптуру в розібраному вигляді завантажили на великий тягач, і вона вирушила Києвом з ливарні до парку «Муромець» на Трухановому острові, 2 серпня її змонтували. За словами мера Києва, «це унікальний пам’ятник, створений за найсучаснішими технологіями».
«Працював над ним молодий талановитий скульптор Володимир Журавель. А позував для образу богатиря Василь Вірастюк, — зазначив п. Кличко. — А сам пам’ятник буде 11 м заввишки — разом із пагорбом і гранітним постаментом».
Пам’ятник богатирю часів Київської Русі Іллі Муромцю створили за унікальною технологією, яку до цього не використовували для скульптур такого великого розміру. Частини для форм скульптури, які потім заливали бронзою, спочатку виготовили за допомогою 3D принтера. Таку унікальну технологію запропонував молодий скульптор Володимир Журавель, який працював над пам’ятником. «З роботами Журавля кияни уже знайомі. Зокрема, це усім відома композиція із скульптур дітей на Поштовій площі», — додав Віталій Кличко.
Раніше він пояснював, чому виникла ідея встановити в Києві пам’ятник Муромцю так: «Ілля Муромець, котрий, за переказами, народився під Черніговом, служив князю Володимиру, охороняв місто Київ і похований у Києво-Печерській лаврі, — це наш богатир, це наша історія, яку сьогодні, на жаль, намагаються у нас поцупити». «Тому Муромець стоятиме в Києві, на території Труханового острова, там, де колись розташовувалася дружина князя Володимира!», — констатував міський голова української столиці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply