Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

У Києві відбувся Форум об’єднаної опозиції

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

У Києві відбувся Форум об’єднаної опозиції

У столиці України 12 травня завершив роботу Форум об’єднаної опозиції, який затвердив проект програми дій «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя» й має намір провести його всенародне громадське обговорення. Передбачається, що протягом травня — липня 2012 року відбудеться серія конференцій, «круглих столів», громадських слухань зі залученням представників громадянського суспільства, експертів, громадських організацій, на яких обговорюватиметься запропонований проект програми.

Водночас, у всіх реґіонах України пройдуть форуми опозиційних сил із розгляду цієї програми. Потому всі надані пропозиції будуть узагальнені й удосконалений проект програми дій буде винесено на наступний усеукраїнський Форум об’єднаної опозиції.

У резолюції наголошується, що опозиція зробила висновки з помилок минулого. «В ім’я України ми відкинули свої амбіції: найпотужніші опозиційні партії об’єдналися в одну команду — Об’єднану опозицію, союз українських демократичних сил, який захищає національні інте­реси та виступає єдиною реальною альтернативою сучасній владі», — ідеться в документі.

Опозиція переконана, що усуне режим Віктор Януковича від влади, сформує в майбутній Верховній Раді демократичну більшість і поверне Україну на європейський шлях розвитку. «Ми розуміємо, що такі масштабні завдання може вирішити тільки нова влада, яка має довіру та підтримку суспільства. Ми хочемо бачити всіх громадян України співавторами остаточної програми дій Об’єднаної опозиції, яка після нашої перемоги на виборах неод­мінно стане Програмою дій нової демократичної української влади», — підкреслюється в резолюції.

Крім того, опозиція вимагає прийняття закону про одержавлення стратеґічних об’єктів, повідомив Арсеній Яценюк, народний депутат України та лідер опозиційних сил. Він зазначив, що новий парламент ухвалить такий документ про одержавлення стратеґічних об’єктів, «які президент Янукович подарував своїй родині та своїм наближеним опричникам, мова йде про енерґетику, про транспорт і комунікації».

Також п. Яценюк наголосив, що новий склад Верховної Ради не дозволить унести зміни до Конституції України в плані обрання президента держави в парламенті, і назвав Віктора Януковича президентом «на один раз». За словами нардепа, «в Україні буде новий демократичний президент, який уболіває за долю країни».

У разі перемоги на парламентських виборах опозиція планує кардинально реформувати податкову систему країни, заявив Арсеній Яценюк. Ця ідея є одним із пунктів програми діяльності опозиційних сил. «Ми скасуємо Податковий кодекс і запровадимо Кодекс економічного стимулювання. Введемо лише сім податків. В Україні буде найпростіша податкова система», — зауважив він. Також п. Яценюк пообіцяв, що опозиція відмінить Пенсійний кодекс і відновить пенсійну справедливість: усіх буде переведено на загальну систему пенсійного забезпечення. Чиновники не отримуватимуть пенсій окремо від народу, пояснив опозиціонер.

Своєю чергою, Віталій Кличко, лідер партії «УДАР» надіслав учасникам Форуму об’єднаної опозиції вітального листа, де зазначив, що майбутні вибори — шанс змінити владу, яка довела свою неспроможність керувати країною й використовувала свої повноваження не на обіцяні реформи, а для особистого збагачення. Політик запропонував колеґам з опозиції підтримати принципи спільної боротьби, дотримання яких дасть демократичним силам змогу перемогти. І головний із них — відмова від взаємної боротьби між опозиційними силами. «Ми єдині в тому, проти чого й за що ми виступаємо. Нам нічого ділити. Роботи вистачить усім», — ідеться у зверненні п. Кличка до учасників зібрання.

Також Віталій Кличко закликав опозицію ретельно ставитися до відбору кандидатів, оскільки вважає надважливим дотримуватися принципу «один округ — один кандидат від опозиції» в мажоритарних округах. А визначати найбільш гідних повинні громадяни — на основі незалежного соціологічного дослідження. Тобто: єдиним кандидатом від опозиції має стати той претендент, який в переддень виборів буде мати найвищу підтримку виборців.

Арсеній Яценюк заявив, що очільник партії «УДАР» відмовився від участі у виборах мера Києва: «Він уже ухвалив для себе рішення. Наскільки я знаю, він не братиме участі у виборах київського міського голови». Щоправда, сам Віталій Кличко цього не підтвердив.

Своєю чергою, Юлія Тимошенко переконана, що новим механізмом демократизації суспільства має стати можливість для народу відкликати депутатів, мерів, ухвалювати розпуск парламенту, місцевих рад і оголошувати імпічмент президенту. Такі слова з листа п. Тимо­шенко зачитала на форумі об’єднаної опозиції її донька Євгенія. «Ці процедури повинні проводитися без будь-якого, навіть мінімального, втручання влади. Я готова запропонувати діючий механізм», — написала екс-прем’єр із в’язниці. Крім того, на її думку, кожному громадянину потрібно надати право звертатися до суду зі заявою про порушення карної справи проти будь-якого представника влади, який грубо порушив закон. «Сьогодні кожен непокірний громадянин — на оптичному прицілі у влади. Треба зробити навпаки. Але для цього суди мають стати повністю незалежними, інакше в цій пропозиції немає ніякого сенсу. У в’язниці я розробила цілісну концепцію реформи системи правосуддя й найближчим часом представлю її країні», — зазначила у листі п. Тимошенко.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply