Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

У Харкові відновили пам’ятник Жукову

Автор:

|

Липень 17, 2019

|

Рубрика:

У Харкові відновили пам’ятник Жукову
Бюст Жукову у Харкові

У Харкові відновили пам’ятник радянському маршалу Георгію Жукову. Про це 11 липня, повідомив Геннадій Кернес, міський голова міста. «Як і обіцяв — сьогодні повернули на місце», — написав він у Facebook та опублікував світлини пам’ятника.
Через це наступного дня до правоохоронних органів звернувся Український інститут національної пам’яті (УІНП). «Інститут просить Національну поліцію перевірити обставини встановлення в Харкові 11 липня ц. р. пам’ятника Георгію Жукову, порушити кримінальне провадження, забезпечити в межах компетенції проведення розслідування зазначених обставин і притягнення винних осіб до відповідальності», — йдеться в зверненні.
Також в УІНП просять Генеральну прокуратуру (ГПУ) звернутися до адміністративного суду з позовом до Харківської міської ради й її виконавчих органів про зобов’язання демонтувати пам’ятник, який є символом комуністичного тоталітарного режиму.
Знести відновлений пам’ятник радянському маршалу вимагають і харків’яни. Ввечері 13 липня на проспекті Петра Григоренка майже сотня активістів влаштувала з приводу цього акцію протесту. Люди тримали плакати з написами «Жуков — кат» та «СБУ, ГПУ — де твоя реакція?» і вимагали від міського голови дотримуватися законів і позбутися комуністичних символів. До мітинґу приєдналися й прихильники Жукова, а також кілька десятків молодиків спортивної статури, котрі заявили, що не дадуть знову повалити пам’ятник. Утім, далі словесних суперечок справа не дійшла, й акція пройшла мирно.
Як писав «Міст», 2 червня ц. р. група активістів, котрі пікетували з’їзд партії «Довіряй справам» у Харкові, влаштували учасникам з’їзду «коридор ганьби», а також звалили бюст Жукова. Тоді п. Кернес пообіцяв, що відновить пам’ятник. Пізніше з’явилося повідомлення, що за знесення пам’ятника Жукову порушили дві кримінальні справи. При цьому в УІНП запевнили, що пам’ятник радянському маршалу підпадає під дію закону про декомунізацію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply