Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

У Чорнобильському реакторі відновились ядерні реакції

Автор:

|

Травень 13, 2021

|

Рубрика:

У Чорнобильському реакторі відновились ядерні реакції
Укриття над ЧАЕС

Через 35 років після того, як Чорнобильська атомна електростанція в Україні вибухнула внаслідок найстрашнішої ядерної аварії в світі, реакції ділення відновилися в уранових паливних масах, похованих глибоко в зруйнованому реакторному залі. «Це як вугілля в барбекю», — пояснює Ніл Гаят, хімік із ядерних матеріалів із Університету Шеффілда. Зараз українські учені намагаються визначити, реакції не згаснуть самі по собі, чи вимагатимуть надзвичайних втручань для запобігання черговій аварії.
Датчики відстежують зростання кількості нейтронів, сигнал ділення, яке фіксують в одному важкодоступному приміщенні. Про це повідомив Анатолій Дорошенко з Інституту проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБАЕ) у Києві. «Існує багато невизначеностей, — розповів Максим Савельєв із ІПБАЕ. — Але ми не можемо виключити ймовірність (аварії. — Ред.)».
Д-р Гаят вважає, що оскільки кількість нейтронів зростає повільно, то, ймовірно, є ще кілька років, щоб збагнути, як призупинити загрозу. Будь-який засіб, який вигадають учені, становитиме великий інтерес для Японії, яка також ліквідовує наслідки власної ядерної катастрофи десять років тому в Фукусімі.
Примара спонтанних сплесків ядерного поділу давно переслідує Чорнобиль. Коли 26 серпня 1986-го частина активної зони реактора четвертого блоку розплавилася, уранові паливні стрижні, їхня цирконієва обшивка, графітові стрижні контролю та пісок скидали на активну зону, щоб загасити вогонь. Розплавлена лава опустилась у приміщення підвалу реакторної зали та затверділа в формаціях, які називають паливовмісними матеріалами, в яких завантажені близько 170 т урану, а це — 95 % від початкового палива.
Як повідомляв «Міст», українці судяться з НВО через серіал «Чорнобиль».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply