Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Третій раунд перемовин України з РФ

Автор:

|

Березень 11, 2022

|

Рубрика:

Третій раунд перемовин України з РФ
Учасники перемовин

У Біловезькій пущі 7 березня відбувся третій раунд перемовин між українською та російською делегаціями про вторгнення Російської Федерації (РФ) в Україну. Незадовго до цього Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента України, повідомив, що російська сторона всерйоз вважає арґументом масштабне насильство над мирним населенням. «Доведемо, що це не так. Не звертайте уваги на різні токсичні прізвища на кшталт Янукович, Бойко, Мураєв, яких по дурості тягнуть росіяни», — заявив він.
Своєю чергою, Володимир Мединський, глава російської делегації та помічник президента РФ, заявив перед початком зустрічі, що сторони, як і раніше, обговорюватимуть питання внутрішньополітичного та військового врегулювання, а також гуманітарні аспекти, зокрема, коридори для евакуації мирних жителів.
Раніше у Кремлі заявили, що Росія може зупинити війну «у будь-який момент», якщо Україна виконає вимоги Москви.
А вимоги до України такі: визнати Крим російським, «Луганську народну республіку» та «Донецьку народну республіку» «незалежними державами», внести поправки до Конституції з відмовою від претензій на вступ до «будь-якого блоку.
Напередодні старту третього раунду перемовин приватний літак, яким за свого президентства в Україні користувався Янукович, приземлився в аеропорту Мінська (Білорусь). Замість звертатися до Путіна, президент-утікач звернувся до Володимира Зеленського зі закликом зупинити кровопролиття «за будь-яку ціну». Після цього він повернувся до Москви.
У міжнародній організації рослідувачів Bellingcat із посиланням на свої джерела повідомили, що Кремль вимагає від України призначити прем’єр-міністром Юрія Бойка, співголову парламентської фракції «Опозиційна платформа — За життя». На це Володимир Зеленський заявив, що невпевнений, що його російський «колега», який розв’язав війну, має реалістичну інформацію про те, що відбувається. Мабуть, йому, як і Гітлеру свого часу, бояться доповідати правду. Президент України додав, що наполягатиме на подальших перемовинах із Росією.
Під час третього раунду делегація РФ «поставила руба питання про гуманітарні коридори». «Довго обговорювали проблему гуманітарних коридорів, про які домовилися на минулій зустрічі, але які абсолютно не працювали через невиконання українськими військовими на місцях розпоряджень їхнього командування та їхньої адміністрації, — повідомив Мединський. — Сподіваємося, що зі завтрашнього дня ці коридори нарешті запрацюють».
Після перемовив Михайло Подоляк повідомив про результат. «Є невеликі позитивні зрушення щодо покращення логістики гуманітарних коридорів. Щодо базового політичного блоку врегулювання разом із припиненням вогню та гарантіями безпеки інтенсивні консультації продовжені», — перелічив він і наголосив, що консультації триватимуть до досягнення позитивного результату.
Насправді ці перемовини суто формальні — щоб потім ніхто не дорікнув, що Україна не хотіла домовлятися. Адже російська сторона, навіть якщо щось і обіцяє, то своїх обіцянок не дотримується.
Раніше Україна відмовилася від пропозиції російської влади організувати гуманітарні коридорів на територію країни-аґресорки. Міжнародний комітет «Червоного хреста» вже підтвердив, що підготовлений Росією гуманітарний коридор був нашпигований мінами. А Міністерство оборони Великої Британії звинуватило російських терористів у завдаванні ударів по коридорах евакуації й убивстві «кількох мирних жителів», які намагалися евакуюватися з міста Ірпінь Київської області.
Володимир Зеленський наголосив, що замість домовленості з нападниками про гуманітарні коридори спрацювали російські танки. «Була домовленість про гуманітарні коридори. Чи спрацювала вона? Замість неї спрацювали російські танки, російські «Гради», російські міни. Вони навіть замінували дорогу, яку погоджували для підвезення продуктів і ліків для людей, для дітей у Маріуполь», — розповів він. — Російські окупанти знищують навіть автобуси, які мають вивозити людей. Але при цьому вони роблять так, щоб відкрився невеличкий коридор на окуповану територію. На кілька десятків людей. Не так у Росію, як до пропаґандистів. Прямо до них на телекамери. Мовляв, ось хто рятує… Просто цинізм, просто пропаґанда. Нічого більше. Жодного гуманітарного сенсу».
Попри все о 10.30 ранку 8 березня евакуаційна колона з 35 автобусів вирушила «зеленим коридором» зі Сум до Полтави. У колоні були представники «Червоного хреста» та медики, також надіслали 20 т гуманітарної допомоги, головно їжа та ліки. Це вже четверта спроба організувати гуманітарний коридор. Попередні три зірвали інтервенти.
А тим часом російсько-терористичні війська відкрили вогонь у напрямку гуманітарного коридору, не дозволивши дітям, жінкам і особам похилого віку покинути Маріуполь Донецької області.
Як повідомляв «Міст», російські окупанти скоюють в Україні воєнні злочини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply