Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Сирійська полонянка

Автор:

|

Жовтень 18, 2012

|

Рубрика:

Сирійська полонянка

Міністерство закордонних справ (МЗС) України 15 жовтня підтвердило, що викрадена в Сирії журналістка Анхар Кочнєва є громадянкою України. Останнім часом Анхар жила в Дамаску Вона працювала на російські засоби масової інформації (ЗМІ) – передавала матеріали з гарячих точок сирійського конфлікту. Пані Кочнєва, яка чудово володіє арабською мовою, неодноразово виступала на сирійському телебаченні на захист чинного режиму Башара Асада.

12 жовтня стало відомо, що колеги та друзі не мають із нею контакту. За їхніми даними, із Дамаска журналістка вирушила в місто Тартус, де її й бачили востаннє. Увечері того ж дня з’явилася інформація, що жінка телефонувала з міського телефону в готель у Дамаску, де зупинилася знімальна група російського каналу НТВ. Однак зв’язок перервався, і розмова не відбулася. Востаннє Анхар Кочнєва зв’язувалася 10 жовтня зі своєю подругою Дариною Митіною, заступником голови Комітету солідарності з народами Лівії та Сирії, і повідомила, що перебуває в Тартусі та прямує в район Хомса.
Анхар Кочнєва працювала в одній із громадських організацій у Дамаску. Вона відома своєю підтримкою Башара Асада й гострими висловлюваннями про повстанців, за що на своїй сторінці в Інтернеті не раз отримувала погрози. У Сирії ж під час спецоперацій часто вимикають стільниковий зв’язок. Тож її друзі почали хвилюватися тільки після того, як жінка в СМС уточнила, що потрапила в полон.
Президент України доручив Міністерству закордонних справ, іншим відповідним органам державної влади вжити всіх заходів для звільнення Анхар Кочнєвої, яка була захоплена в полон у Сирійській Арабській Республіці. «У Сирії зникла журналістка, громадянка України, котра працювала для російських телеканалів. Я невідкладно доручив з’ясувати всі обставини інциденту та захистити права й інтереси громадянки України», — наголосив Віктор Янукович.
Глава України зазначив, що триматиме цю справу на особистому контролі. «Де би не працювали чи перебували наші громадяни, їхні захист і безпека для української держави — найвищий пріоритет. Захист життя та безпеки українців — це питання честі мундира кожного нашого військового й кожного українського дипломата», — підкреслив п. Янукович.
Викрадену в Сирії українку утримують у нормальних умовах, а група повстанців, які захопили жінку, уже почала перемовини про її звільнення. МЗС наразі встановлює, чому саме українка стала мішенню сирійських бойовиків і що вони мають на меті. «Вона виходила на телефонний зв’язок із журналістами одного з російських телеканалів. І повідомила про те, що 9 жовтня її було викрадено. І вона примусово утримується бойовиками», — повідомив Олександр Дикусаров, речник українського МЗС.
Анхар часто працювала з російськими журналістами гідом і перекладачем. А в червні ц. р. супроводжувала українську знімальну групу в місто Хомс майже до лінії фронту. У Хомсі й досі час від часу спалахують бої між урядовою армією та повстанцями. Відомо, що п. Кочнєва зникла саме неподалік від цього міста.
Журналістка та блогер Наталія Гуменюк, якій місяць тому вдалося майже неможливе — записати інтерв’ю з генералом Вільної сирійської армії, який командує підрозділами на півдні країни, — розповіла, що до складу армії входять дуже різні люди. «Це були мешканці одного села чи іншого міста, які в якійсь момент узяли до рук зброю. Мені навіть самій було дуже складно назвати їх бійцями сирійської армії. Саме тому, що це – дуже розрізнена група людей — серед них є нормальні, є дуже різні. Звісно, до них приєдналися й радикальніші, і поміркованіші люди», — повідомила вона.
П. Гуменюк пояснила, що завдання дипломатів є непростим через те, що дуже складно знайти з ким вести перемовини про визволення українки. «Це – окремі групи людей, з окремих місць, які не дуже добре між собою спілкуються. І не мають чіткої структури. Тому треба знаходити дуже конкретних людей, це може бути зовсім невеличка група», — зауважила журналістка.
17 жовтня Посольство України звернулося до компетентних органів Сирії для пошуків викраденої українки. Про це заявив Євген Ігнатовський, український консул у Дамаску. «Сьогодні було проведено низку зустрічей із представниками сирійських компетентних органів, які причетні до опрацювання справи щодо викрадення нашої громадянки. Відразу після того, як стало відомо про факт викрадення, ми надіслали ноту до МЗС Сирії з проханням вжити невідкладних заходів щодо її звільнення. Крім того, найближчим часом, можливо, навіть до кінця тижня, буде проведено зустріч керівника нашої дипломатичної установи з міністром закордонних справ Сирії», — уточнив п. Ігнатовський.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply