Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

«Свободівці» побилися з комуністами та міліцією через пам’ятник Леніну

Автор:

|

Лютий 28, 2013

|

Рубрика:

«Свободівці» побилися з комуністами та міліцією через пам’ятник Леніну

В Охтирці на Сумщині 23 лютого сталася сутичка між активістами Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода» та комуністами й представниками міліції. Понад сотню місцевих мешканців і активістів партії спільно з народними депутатами-націоналістами Андрієм Мохником, Русланом Марцінківим, Ігорем Швайкою, Ігорем Мірошниченком і Андрієм Міщенком провело акцію протесту проти відновлення пам’ятника Леніну, який було зруйновано «свободівцями».

Активісти обступили постамент, на якому раніше стояв пам’ятник. На місці акції протесту також перебували «прихильники Леніна», які з погрозами та залякуваннями намагалися відтіснити націоналістів від постаменту. «На бік сповідників кривавого большевицького режиму стали працівники міліції та спецпідрозділу «Беркут». Міліціянти почали штовхати противників пам’ятника Леніну. Відтак, під час сутичок, спровокованих комуністами, міліціянти та «беркутівці» били учасників акції протесту, зокрема народних депутатів-«свободівців». Правоохоронці оточили активістів і тримали їх у кільці», — повідомила прес-служба «Свободи». За її даними, правоохоронці били й штовхали, зокрема, депутатів Мохника, Мірошниченка та Швайку.
Разом із тим, Ельвіра Біганова, керівник сектору зв’язків із громадськістю сумського обласного Управління внутрішніх справ, повідомила, що під час сутички в Охтирці міліція діяла в межах закону. «Завдання правоохоронців полягало в охороні громадського порядку та недопущенні силового варіанту розвитку подій між представниками двох політичних сил. Коли комуністи й «свободівці» почали штовхатися, міліція розсікла конфліктуючі сторони й утворила між ними живий коридор. Жодних протиправних дій вона при цьому не чинила», — зазначила посадовець. За словами п. Біганової, охорону громадського порядку в Охтирці забезпечувало близько 100 правоохоронців.
Нагадаємо, що 16 лютого сумська міліція розпочала карне провадження за фактом знесення пам’ятника Леніну. Незважаючи на це п. Мірошниченко вже поінформував, якого Леніна зруйнує наступного разу. Своєю чергою Геннадій Кернер, мер Харкова, обіцяв переламати руки й ноги тому, хто поткнеться до міста зносити пам’ятник Володимирові Леніну.
А 24 лютого невідомі особи знесли голови пам’ятникам вождю пролетаріату Володимиру Леніну та його дружині Надії Крупській в селі Жовтневому Решетилівського району Полтавської області. Про це розповів Олександр Гронець, відповідальний за зв’язки з громадськістю у ВО «Свобода». На його думку, тих людей надихнув учинок Ігоря Мірошниченка в Охтирці. «Тепер до Ігоря надходять не тільки замовлення з різних міст, а й звіти! На електронну адресу прийшли фото пам?ятників Леніна з Крупською в селі Жовтневому Решетилівського району. У День Радянської армії невідомі патріоти постаралися та знищили статую ката українців», — написав п. Аронець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply