Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 1, 2021

«Свобода» vs російські вантажівки

Автор:

|

Березень 03, 2016

|

Рубрика:

«Свобода» vs російські вантажівки
Поблизу пункту пропуску Доманове

Поблизу пункту пропуску Доманове

Андрій Пивоварський, міністр інфраструктури України, заявив, що він пристає на пропозицію Міністерства транспорту Російської Федерації (РФ) відновити з 25 лютого ц. р. транзитні автоперевезення. «Ми готові повернути в дію тимчасові дозволи і таким чином повернути на територію України транзит, який останні десять днів був заблокований на території України», — зазначив він.
Міністр пояснив, що через блокування транзиту Україна може зазнати чималих фінансових утрат. «Якщо найближчим часом ми не приймемо рішення про транзит Україною, враховуючи, що наші колеґи з Польщі вже домовилися з росіянами про співпрацю по транзиту, транзитні коридори просто переорієнтуються. Підуть не територією України, а територією Білорусі, Польщі, Балтією тощо. Україна просто може випасти з транзитних потоків. Можна забути про міні-готелі, міні-ресторани, кіоски тощо», — лякав п. Пивоварський, хоча й замовчав, що згадані країни не перебувають у фактичному стані війни з РФ.
Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України, погодився з пропозицією свого підлеглого. «Ми забезпечуємо на перший період відновлення транспортних перевезень відповідну безпеку», — пообіцяв він.
Однак із таким рішенням не погодилася українська громадськість. Активісти висунули уряду ультиматум і заявили, що «для безпеки російських вантажівок уряд планує забезпечити їхнє конвоювання правоохоронцями через усю територію української держави, таким чином протиставляючи одне одному поліцію та народ».
При цьому активісти наголосили, що якщо транзит буде відновлений, то їхні дії будуть «рішучими та миттєвими». До українських же перевізників звернулися зі закликом не виїжджати в РФ, оскільки при поновленні транспортної блокади ті ризикують стати заручниками.
Позаяк уряд не захотів змінювати свою думку, представники Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода» 26 лютого ц. р. відновили загальноукраїнську акцію з блокування проїзду
російських вантажних автомобілів територією України. ВО «Свобода» висунула уряду п. Яценюка вимогу невідкладно заборонити транзит російських фур українською територією та скасувати зрадницьке за своїм змістом рішення.
«Неприпустимо, що чинна влада дозволяє російському бізнесу користуватися українською транспортною інфраструктурою, — ідеться в заяві партії. — Поки РФ продовжує воєнну аґресію проти України, вбиває українських військових і переслідує мирних громадян, влада дозволяє аґресору заробляти на українській економіці. Бездіяльність влади в питанні запровадження дієвих санкцій проти путінської Росії підриває довіру західних союзників до намірів України реально протистояти аґресору, а також їхнє бажання продовжувати свої санкції проти РФ. Такими своїми діями центральна влада вкотре демонструє пріоритет бізнесу над національними інтересами України».
«Перемогти ворога можливо лише дієвими засобами, завданням йому максимального рівня втрат, у т. ч. — в економічній площині, — вважають у ВО «Свобода». — Припинення транзиту транспорту — один із таких засобів, який послідовно та системно підриватиме російську економіку. І навпаки: кожна пропущена українськими дорогами російська фура — це фактично новий снаряд в українських бійців».
Політсила резюмувала свою заяву так: «Ми вимагаємо від української влади припинити лобіювати інтереси олігархів і російських окупантів в Україні, не застосовувати практику подвійних стандартів щодо аґресора та повністю зупинити транзит російського вантажного транспорту територією України. Закликаємо патріотів України, громадські організації й усіх небайдужих долучитися до акції з блокування російських фур».
Відтак перші «свободівці» вже вранці 25 лютого прибули до пункту митного пропуску Порубне. За словами Ярослава Когутяка, очільника Чернівецької обласної організації ВО «Свобода», там також зосередилися силовики. Було помічено два мікроавтобуси з бійцями Національної гвардії.
Поблизу пункту митного пропуску Доманове, що біля кордону з Білоруссю, також зібралися націоналісти, серед них — «свободівець» Сергій Духницький, депутат Волинської обласної ради. До націоналістів долучилися ветерани російсько-української війни з Камінь-Каширського району й активісти «Автомайдану».
На Закарпатті свободівці розташувалися на Верецькому перевалі. Відстежується ситуація на Ужокському та Яблуницькому перевалах. За словами Ігоря Ващенка, керівника Закарпатської обласної організації ВО «Свобода», зі самого ранку 26 лютого на цих ділянках не було помічено жодної російської вантажівки. За словами активіста, мобільні групи контролють ситуацію вночі та в разі потреби зупинятимуть рух російських фур.
На Львівщині «свободівці» розташувалися при в’їзді до міста Стрия. Як наголосив Мар’ян Берездецький, депутат Стрийської районної ради від ВО «Свобода», при виявленні вантажного транспорту держави-аґресора йому перепиняють шлях.
«Ведмежа блокада» триває й біля самого Львова. Було зупинено рух близько 20 вантажівок із РФ. «Велика частина водіїв при вигляді «озвірілих бендер» повернула у зворотний бік. Шість машин залишилося стояти у відстійнику.
Аж тут ситуація набула несподіваного «Свобода» vs російські вантажівки Уряд дозволив рух вантажного автотранспорту аґресора територією України розвитку. У село Гамаліївку приїхали люди кримінальної зовнішності з Києва. Вони висунули блокувальникам вимогу пропустити ці шість російських вантажівок. Між сторонами розгорівся конфлікт. Від чийого імені виступають бандити і чому вони опинилися на боці українського уряду, встановити не вдалося.
До активістів приїхав Любомир Мельничук, керівник львівської «Свободи». Він заявив, що поліція жодним чином у конфлікт не втручається і стверджує, що, «коли треба буде, ми вас розгонимо, у нас — наказ». «Самі ж «блатні» не є офіційними представниками жодної структури, але досить добре володіють політичним станом справ на Львівщині, із чого можна зробити висновок — вони представляють інтереси когось із Печерських пагорбів», — заявили в прес-службі ВО «Свобода».
Тим часом в іншому місці на Львівщині, поблизу села Дулібів, 30 російських вантажівок, які чекали на стоянці, 27 лютого прорвалися через блокпост і під супроводом поліції відновили свій транзитний рух.
Як писав «Міст», 11 лютого ц. р. громадські активісти Закарпаття за аналогією з товарною блокадою Криму розпочали безстрокову акцію з блокування вантажівок із російськими номерами реєстрації, висунувши при цьому до Кабінету Міністрів (КМУ) політичні вимоги: повна заборона транзиту для російських фур через Україну та заборона на ведення бізнесу господарськими суб’єктами з РФ, які мають діяти до звільнення росіянами українських політв’язнів, припинення бойових дій, виведення російських військ і повернення окупованих суверенних територій. 15 лютого КМУ тимчасово зупинив транзит для фур із РФ, але вистачило урядовців ненадовго.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply