Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Суд ООН став на бік України

Автор:

|

Листопад 13, 2019

|

Рубрика:

Суд ООН став на бік України
Олена Зеркаль

Суд Організації Об’єднаних Націй (ООН) в Гаазі (Нідерланди) 8 листопада прийняв рішення на користь України в суперечці з Російською Федерацією, відхиливши заперечення Москви з питання юрисдикції щодо Конвенції про протидію фінансуванню тероризму в розгляді з Україною. Це означає, що російській стороні доведеться вперше в історії відповідати за порушення прав людини і міжнародного права. Про це розповіла Олена Зеркаль, заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції України. «Це велика перемога для України, але не тільки для нас. Це — перемога верховенства права. Отже, РФ доведеться відповідати», — сказала вона.
Чиновниця зазначила, що росіянам доведеться виправдовуватися перед міжнародним судом про те, як вони постачали зброю в Україну, в т. ч. зенітний комплекс, яким збили літак рейсу МН-17. «Вони будуть відповідати в суді за всіма фактами і за всіма нашими звинуваченнями. І суд, і міжнародне співтовариство матимуть доступ до всіх матеріалів. Це також може мати вплив у майбутньому на створення трибуналу в рамках Ради безпеки ООН», — додала вона.
Олена Зеркаль також зазначила, що рішення Міжнародного суду ООН, який відхилив всі заперечення РФ справі про фінансування тероризму і порушення прав людини в окупованому Криму з її боку, дозволяє Україні рухатися далі в справі проти Росії.
А Вадим Пристайко, міністр закордонних справ України, заявив: «Справа України проти РФ може рухатися вперед! Доведено: фінансування тероризму в Україні та расова дискримінація в Криму — юрисдикція Міжнародного суду ООН. Це справжня перемога України, верховенства права та прав людини. Дякую нашій чудовій команді».
Свою чергою, Міністерство закордонних справ (МЗС) РФ 9 листопада поширило свою заяву: «Російська Федерація розраховує, що на етапі розгляду спору по суті Міжнародний суд ООН повністю врахує позицію Росії і в результаті залишить без задоволення всі українські претензії».
У Москві також висловили здивування у зв’язку з рішенням суду відхилити її арґументи про можливість застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999 року (МКБФТ) до обставин справи. «Суд фактично проігнорував інші юрисдикційні заперечення з боку Москви, дозволивши Україні перевести нав’язаний російській стороні спір щодо МКБФТ у розгляд по суті, — зазначили в російському зовнішньополітичному відомстві. — Таку позицію суду складно пояснити, оскільки на етапі тимчасових заходів 2017 року суд підтримав арґументацію Росії, дійшовши висновку, що твердження України про нібито порушені її права за МКБФТ не є обґрунтованими».
При цьому в російському МЗС звернули увагу, що рішення суду не повинно обмежувати результат справи, оскільки «до 8 грудня 2020 року Росії ще тільки належить представити свої контрарґументи по суті спору». «Суд не сприйняв і юрисдикційні заперечення з боку Росії за Міжнародною конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 року (МКЛРД), — зазначили російські дипломати. — Зокрема, не погодився з тим, що перш ніж шукати захисту в Міжнародному суді ООН, держава-позивач зобов’язана звернутися до спеціально створеного під егідою МКЛРД Комітету з ліквідації расової дискримінації, покликаного здійснювати нагляд за дотриманням цієї конвенції і реагувати на її порушення. Україна цього не зробила».
Як писав «Міст», Україна подала позов проти Росії про порушення двох конвенцій: про боротьбу з фінансуванням тероризму і про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 16 січня 2017 року. Битва триває.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply