Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Спроби дестабілізувати захід України не вдалися

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

Спроби дестабілізувати захід України не вдалися
У Мукачево все спокійно

У Мукачево все спокійно

Як писав «Міст», 11 липня ц. р. у Мукачевому Закарпатської області відбулася стрілянина з летальними випадками. Учасниками перестрілки поблизу спортивно-оздоровчого комплексу «Антарес», який належить народному депутату Михайлу Ланьо, стали охоронці комплексу, представники «Правого сектору» (ПС) та міліція. Аби розслідувати обставини цієї події, депутати Верховної Ради України створили тимчасову слідчу комісію.
Президент України зі свого боку вирішив вплинути на ситуацію кардинально. Він вирішив змінити керівника області. Новим головою Закарпатської обласної державної адміністрації (ЗОДА) 15 липня став Геннадій Москаль, котрий раніше очолював Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію. Після цього голови всіх районних державних адміністрацій (РДА) Закарпатської області подали у відставку. 17 липня Петро Порошенко їх звільнив. Також замінили всіх керівників обласної міліції та Служби безпеки України (СБУ).
На нараді зі силовиками в Ужгороді Петро Порошенко ще раз дав оцінку подіям у Мукачевому. На думку глави держави, конфлікт із добровольцями є надуманим. «Немає ніякого конфлікту між ПС і кимось. Немає конфлікту між добровольцями та державою», — заявив Президент. Він вважає, що ключовим питанням, яке потребує вирішення, є контрабанда та корупція.
А от Геннадій Москаль повідомив, що 80 % бійців закарпатського ПС мають по три-чотири судимості. На думку голови ЗОДА, за півроку «Правий сектор» Закарпаття вийшов із підпорядкування керівництва або ж політична сила в Києві недостатньо звертала на них увагу.
А тим часом спроба дестабілізувати ситуацію на заході України повторилася. Після вибухів біля міліційних відділків у Львові, увечері 16 липня вибухнула граната в житловому будинку Івано-Франківська. В результаті з важкими тілесними ушкодженнями були шпиталізовані 34-річний чоловік і 27-річна жінка. За цим фактом розпочали карне провадження.
Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України, припустив, що вибухи у Львові й Івано-Франківську можуть бути скоєні з метою імітування дій ПС. За його розпорядженням дільничного інспектора Надію Андрухів, котра втратила нижню кінцівку від вибуху гранати під дверима опорного пункту міліції у Львові, відправили на лікування до Ізраїлю. Обом постраждалим львівським міліціонерам запропонували посади в новій патрульній поліції.
Своєю чергою Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід для затриманих на Закарпатті бійців ПС, їх утримуватимуть під вартою до 11 вересня ц. р. Бійців звинувачують за двома статтями Карного кодексу України — створення злочинної організації та теракт. А один із призвідників конфлікту, народний депутат Михайло Ланьо, 17 липня спробував утекти з України. Прикордонники не випустили депутата і він був змушений повернутися до Ужгорода.
Не забарилися і міжнародна реакція на події на Закарпатті. Джон Кірбі, керівник прес-служби Державного департаменту США, назвав конфлікт у районі Мукачевого в Україні абсолютно неприйнятним. «Ми очікуємо, що всі українці, незалежно від їхньої приналежності до тієї чи іншої організації, будуть поважати закон», — зазначив він. При цьому п. Кірбі підкреслив, що США не проводять підготовку підрозділів ПС.
А сусідня Угорщина активізувала своїх шпигунів в Україні. Про це повідомив Янош Лазер, угорський міністр, відповідальний за цивільну розвідку. За його словами, оскільки Україна перебуває в збройному конфлікті, то Угорщина активно працює, щоб захистити угорських громадян. Що сталося після того, як Російська Федерація (РФ) вирішили захищати російськомовних громадян у Криму та на сході України, знають усі.
А над вечір 17 липня у Львові близько 20 учасників місцевих лівацьких організацій «Галицький яструб» провели мітинґ із вимогою автономії Галичини. Під стінами Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА) зібралися журналісти, міліція та представники ПС, котрі обіцяли протидіяти проведенню акції. Тому мітинґарі вирішили провести пікет біля Львівського цирку на вулиці Городоцькій.
І хоча акція, за словами очевидців, тривала не більше п’яти хвилин, а люди з плакатами розбіглися одразу після того, як було зроблено кілька фотографій, російські пропагандистські засоби масової інформації (ЗМІ) написали, що «близько 300 активістів громадських організацій провели мітинґ, на якому зажадали надати Львівській області автономію». Зрежисовану «акцію протесту» також показали по центральних російських телеканалах Lifenews і «Россия-24».
Судячи з усього, інформація про «демонстрацію у Львові» була поширена редакціями пропагандистських ЗМІ ще до її проведення, оскільки у повідомленнях йдеться, що акція була проведена під ЛОДА, як це планувалося раніше, а «активісти» нібито перекрили «одну з центральних вулиць». Насправді нічого такого не було, хоч імовірно, й планувалося. Однак політтехнологи, котрі організували цю провокацію, не встигли повідомити своїх журналістів про зміни.
Насправді все було організовано заради кількох фото, якими супроводжувався заздалегідь написаний текст. Очевидно також, що настільки масштабна інформаційна провокація не могла бути організована без участі російських спецслужб. У соціальних мережах також з`явилися свідчення, що учасникам постановочного протесту платили гроші.
Наразі на проведення такої акції уже звернули увагу правоохоронці. Вони встановили організаторів, котрі проводили акцію без відповідних заявок. «Матеріали зареєстровані у Галицькому районному відділі Управління внутрішніх справ. Зараз вирішую з прокуратурою, яке рішення будемо приймати. Будемо визначатися з кваліфікацією, коли зберемо повні матеріали, опитаємо організаторів», — розповів Дмитро Загарія, начальник міліції Львівщини.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply