Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Скарб часів Австро-Угорщини

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Скарб часів Австро-Угорщини

Археологи розкрили фундаменти наріжної кам’яниці на розі вулиць Краківської та Вірменської в місті Лева. Ідеться про будинок за адресою: вул. Краківська, 12, або Вірменська, 10, перша згадка про який датується ще XVI ст. Під час розчищення підвалів будівлі науковці знайшли скарб, що складався з монет, які було заховано, імовірно, ще до початку Першої світової війни.

Про це повідомила прес-служба Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» (РАС) Інституту археології Національної академії наук України. «Скарб ми знайшли в шарі

ХІХ ст., загорнутий у тканину. Знайдено 95 монет часів Австро-Угорської імперії, а точніше — періоду з 1892 до 1912 рр. Серед них — дев’ять срібних монет номіналом одна крона, три — бронзові, решта — нікелеві. Скарб цікавий тим, що його заховали перед Першою світовою війною. Можливо, це свідчить про те, що люди відчували неспокій і ховали заощадження», — розповів Назар Войтович, науковий працівник РАС і керівник розкопок.

Цікавим є той факт, що, за інформацією львово­знавця Ігоря Мельника, саме в цій кам’яниці «мав свою бляхарську майстерню президент Королівського столичного міста Львова в 1907—1911 рр. Станіслав Цюхцінський». Дослідження на ділянці, що на розі вулиць Краківської та Вірменської, фахівці РАС проводять уже третій рік. «Наразі ми відкрили західну сторону чотирьох будинків на вулиці Краківській, 6, 8, 10 і 12. Перші згадки про ці будівлі датуються ще 1536 роком, однак за часів австрійської влади вони зазнали чимало перебудов, особливо приміщення в підвалі та на першому поверсі», — розповів пан Войтович. Нагадаємо, серед найцікавіших і найнесподіваніших знахідок, які торік виявили на ділянці, — артефакти, що належать до давньоруських часів (кінця ХІІ — початку ХІІІ ст.): уламки кераміки, пряслиця з рожевого шиферу та фраґменти двох ножів.

Нині на ділянці, яку відведено під будівництво готелю, вивчено трохи менше за 500 кв. м із майже 1000 кв. м, які науковці планують дослідити. Наразі археологи дійшли до глибини 5,5 м. Цьогорічні дослідження почались у серпні й триватимуть воти, доки дозволить погода.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply