Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Шарль Мішель в Україні

Автор:

|

Березень 03, 2021

|

Рубрика:

Шарль Мішель в Україні
Шарль Мішель і Володимир Зеленський на фронті

Україну з робочим візитом відвідав Шарль Мішель, голова Європейської ради (ЄР). 2 березня разом із Володимиром Зеленським він відвідав Донбас. Високий гість запевнив, що санкції Європейського Союзу (ЄС) проти Російської Федерації залишатимуться в силі, аж поки будуть виконані мінські угоди. «Під час мого першого візиту на схід України з президентом Зеленським я висловив беззастережну підтримку ЄС суверенітету та територіальної цілісності країни. Ганебна реальність така, що люди продовжують помирати тут і стикаються з жахливими наслідками конфлікту. Єдиний шлях уперед — це повне виконання мінських угод», — зазначив він.
На лінії зіткнення в Луганській області президент України і голова ЄР закликали до повного відкриття всіх пунктів пропуску. «Це життєво важливо для підтримки зв’язків між людьми та надання послуг через лінію розмежування», — пояснив п. Мішель.
Президент ЄР додав, що вражений важливою роботою Спеціальної моніторингової місії (СММ) Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) та подякував партнерам ЄС, разом із якими Євросоюз підтримує населення, що постраждало від конфлікту. «ЄС працює над новими пропускними пунктами і розмінуванням, а також посилює допомогу СММ ОБСЄ, щоб вона повністю виконувала свій мандат», — наголосив він.
Володимир Зеленський і Шарль Мішель також зустрілися з представниками міжнародних гуманітарних місій на контрольному пункті в’їзду/виїзду «Щастя». Працівники місії «Міжнародного комітету Червоного Хреста» розповіли про гуманітарні ініціативи щодо захисту людей похилого віку, котрі проживають на лінії розмежування.
Представники Danish Demining Group і HALO Trust, які займаються проблемою розмінування територій, зазначили, що нещодавно прийнятий закон про протимінну діяльність прискорить роботи з розмінування та допоможе зменшити кількість жертв від вибухів мін. Вони також закликали продовжити впровадження законодавчих норм із розмінування територій. А представники СММ ОБСЄ розповіли гостям про особливості роботи на Донбасі та продемонстрували технічні можливості місії спеціальними автомобілями та безпілотниками. Своєю чергою, представники Аґенції Організації Об’єднаних Націй (ООН) у справах біженців підкреслили важливість соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих територій.
Крім цього, п. Зеленський і п. Мішель оглянули мобільний Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), подарований у рамках Програми розвитку ООН. Мобільний центр дозволяє надавати якісний сервіс людям, які не можуть дістатися до стаціонарних будівель ЦНАП. Зокрема, це літні жителі прифронтових населених пунктів. «Ми отримали його завдяки нашим гуманітарним партнерам. Такі центри можуть їздити і надавати сервіс людям на місцях», — зазначив Олексій Резников, віце-прем’єр і міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Сторони також обмінялися думками щодо судової реформи в Україні. Президент України повідомив, що найближчим часом підпише указ щодо реалізації трирічної Стратегії розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства, яка була представлена під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя». Він також висловив подяку високому гостю і в його особі — всьому Євросоюзу за важливу експертну допомогу для побудови в Україні стійкої та незалежної судової системи.
Зі свого боку, єврочиновник запевнив у підтримці ЄС суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, а також проведення реформ. «Багато треба зробити в судовій реформі, боротьбі з корупцією. Українські громадяни мають право на судову систему, яка поважає правосуддя, застосовує його і демонструє, що немає безкарності для злочинів», — зазначив п. Мішель.
Він також наголосив, що судова реформа сприятиме поліпшенню бізнес-клімату в Україні. Крім цього, вона важлива в контексті зобов’язань України щодо угоди про асоціацію з ЄС, і впливає на надання макрофінансової допомоги країні.
Раніше «Міст» розповідав про візит до Києва президентки Молдови.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply