Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Серед спостерігачів ОБСЄ працював шпигун

Автор:

|

Листопад 05, 2015

|

Рубрика:

Серед спостерігачів ОБСЄ працював шпигун
Максим Удовиченко

Максим Удовиченко

Максим Удовиченко, один із спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), виявився співробітником Головного розвідувального управління (ГРУ) Російської Федерації (РФ). Журналісти стали свідками, як один із спостерігачів у вільний від патрулювання час проводив агітацію за «рускій мір» серед городян на Луганщині.
За час роботи у складі СММ цей спостерігач став зіркою сєвєродонецьких ресторанів, позаяк неодноразово був помічений у нетверезому стані та споював інших спостерігачів місії, зокрема канадців. Згодом виявилося, що чоловік — не тільки член місії, а й спецназівець ГРУ РФ. Однак спочатку на камеру він «зізнавався» в любові до України. А вже пізніше погрожував журналістам за зйомку. Незабаром після інциденту керівництво СММ звільнило цього спостерігача за те, що представник відомої організації в центрі міста волочився «під мухою».
«Було б несправедливо, якби цей інцидент із однією людиною кинув тінь на 590 міжнародних спостерігачів», — сказав Майкл Боцюрків, представник ОБСЄ в Україні. У головному австрійському офісі ОБСЄ і в київському відділенні запевнили, що у складі моніторингових груп на Донбасі працюють 32 громадян РФ, але «всі вони — професіонали».
Своєю чергою вже звільнений представник СММ ОБСЄ розповів нарешті правду: «Я, Максим Удовиченко, спостерігач ОБСЄ. Служив у російський збройних силах, офіцер ГРУ. Вони мене зараз викликали, бо знають хто я». Шпигун похизувався, що потрапити в міжнародну місію йому було не складно. Ні в Міністерстві закордонних справ (МЗС), ні в Службі безпеки України не знали, що серед спостерігачів ОБСЄ є російські розвідники. «Я через МЗС зареєструвався, пройшов співбесіди, письмову роботу. Таке з Інтернету спишеш», — розповідає п. Удовиченко.
Також за його словами, на окупованій частині Донбасу начебто залишилися переважно місцеві бойовики, а його «друзі перебралися до Сирії». На прощання росіянин показав фото, як він воював у Чечні. І не приховує, що його товаришів-армійців ніхто не жене воювати в Україну, вони йдуть добровільно.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply