Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Рік потому

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

Рік потому

У пам'ять про MH-17

17 липня ц. р. світ ушанував пам’ять жертв минулорічної трагедії малайзійського літака рейсу МН-17. Українці у день роковин трагедії ішли до Посольства Нідерландів, країни, чиїх громадян було найбільше серед загиблих. Зі самого ранку кияни несли квіти, паперові літачки та м’які іграшки, адже на борту летіло 80 дітей. Прийшли під посольство і народні депутати України. Вони одягли майки з написом «Рік на небесах» та принесли квіти. О четвертій годині пополудні — час, коли зник радіозв’язок із Boeing 777 — під посольством стало ще людніше.
Як писав «Міст», рівно рік тому пасажирський літак Boeing 777 «Малайзійських авіаліній», який летів із Амстердама (Нідерланди) у Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий проросійськими терористами над окупованим Донбасом. У катастрофі загинули 283 пасажири і 15 членів екіпажу. Серед них були громадяни десяти країн. Катастрофа пасажирського літака не могла статися без прямої вказівки бойовикам від їхніх керівників, тому після трагедії участь Російської Федерації (РФ) у так званій гібридній війні на Донбасі стала очевидною. Про це сказав Президент України у своєму зверненні з нагоди річниці збиття літака рейсу MH17. «Високотехнологічна зброя, із якої було збито літак, могла потрапити до рук терористів тільки з Росії. Рівно рік тому камуфляж потворної «гібридної війни», розв’язаної проти України, був знятий», — наголосив Президент.
За словами п. Порошенка, український народ сприйняв цю катастрофу як особисту трагедію. «Навряд чи хтось може співчувати родинам жертв рейсу MH17 більше, ніж українці. Через аґресію РФ тисячі українців утратили життя, тисячі людей були поранені. Багато українських міст і селищ було знищено. Понад 1,5 млн українців були змушені покинути свої домівки та шукати прихистку», — зазначив він.
Петро Порошенко запевнив, що Україна зробить усе можливе, аби винуватці катастрофи були покарані. «Наш моральний обов’язок на вшанування пам’яті полеглих — забезпечити справедливе покарання винних у збитті літака. Цей злочин несе загрозу для всього міжнародного співтовариства. Справедливість має бути відновлена, і готовність захищати базові цінності має бути продемонстрована. Цей акт жорстокості не може мати прощення у сучасному світі», — наголосив глава держави.
Своєю чергою, депутати Європейського парламенту ЄП звернулися до лідерів країн Європейського Союзу (ЄС) зі закликом сприяти створенню міжнародного трибуналу щодо авіалайнера рейсу MH-17, збитого на Донбасі. «Як члени Європарламенту ми висловлюємо нашу повну підтримку запитам урядів Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії й України про створення Міжнародного карного суду й просимо глав держав і урядів ЄС підтримати
цей важливий розвиток», — ідеться в листі, який підписали 82 із 751 депутата ЄП.
Сполучені Штати також закликали підтримати зусилля, спрямовані на розкриття всієї правди щодо катастрофи малайзійського Boeing 777 у небі над Східною Україною. Джон Керрі, державний секретар США, заявив, що його країна підтримує роботу, яка була проведена спільною групою слідчих і нідерландською Радою безпеки.
Стівен Гарпер, прем’єр-міністр Канади, прямо закликав РФ змінити свій курс у ставленні до розслідування справ про збиття малайзійського авіалайнера над Донбасом і перейти до сприяння процесові відновлення справедливості.
А Тоні Ебботт, прем’єр-міністр Австралії, переконаний, що проросійські бойовики збили малайзійський лайнер над Донбасом навмисне. Про це він заявив у Канберрі під час церемонії вшанування пам’яті загиблих, коментуючи нове відео, що з’явилося в Інтернеті, зняте бойовиками одразу після катастрофи на місці падіння літака.
Пан Ґі Мун, Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй (ООН), проголосив, що
річниця авіакатастрофи Boeing 777 «Малайзійських авіаліній» над Донбасом служить нагадуванням про необхідність терміново покласти край конфлікту на сході України.
21 липня в Раді Безпеки (РБ) ООН мало відбутися голосування за проект резолюції про
створення трибуналу для карного переслідування відповідальних за катастрофу літака
рейсу MH17. Але через запеклий опір Росії його було відкладено. РБ ООН призначила розгляд проекту резолюції про створення міжнародного трибуналу по авіакатастрофі малайзійського Boeing 777 на 29 липня ц. р.
У Міністерстві закордонних справ (МЗС) України вказали на необхідність і своєчасність
створення міжнародного трибуналу щодо авіакатастрофи малайзійського Boeing 777 до завершення карного розслідування. «Створення РБ ООН трибуналу ґарантуватиме максимальну деполітизацію цього питання. Суддів, прокурора та секретаря трибуналу призначатиме Генеральний секретар ООН. Прокурор буде повністю незалежним і матиме право на проведення додаткових самостійних розслідувань», — ідеться в заяві МЗС. У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що створення трибуналу саме на цьому етапі узгоджується з практикою ООН. «Усі інші спеціальні карні суди та трибунали були створені до завершення розслідування», — нагадали в українському відомстві.

Євген Клен

До слова
Сім’ї пасажирів малайзійського літака Boeing 777, який був збитий над Донбасом, подали позов до Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), колишнього ватажка бойовиків терористичної організації «Донецька народна республіка», із вимогою компенсації. У позові стверджується, що під час конфлікту на сході України Стрєлков діяв із дозволу Кремля та керував воєнними операціями бойовиків. Крім того, відповідальними за подію позивачі вважають і російську владу. Стверджується, що бойовик діяв під прямим або очевидним керівництвом уряду РФ. Також автори позову вважають, що ракету, яка збила літак, привезли з російської території. Члени сімей 18 пасажирів літака вимагають виплати компенсації в розмірі 900 млн USD. Позов також був поданий проти авіакомпанії «Малайзійські авіалінії».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply