Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

РФ знову стягує війська до кордону з Україною

Автор:

|

Листопад 04, 2021

|

Рубрика:

РФ знову стягує війська до кордону з Україною
Світлина, опублікована Politico

Війська Російської Федерації (РФ) знову концентруються на кордоні з Україною, але причини такого переміщення невідомі. Про це першою написала газета The Washington Post із посиланням на власні джерела. Останніми днями в соціальних мережах почали з’явилися відео, на яких видно, як на півдні та заході РФ російські військові потяги та колони переміщують велику кількість військової техніки, в т. ч. танки та ракети.
Поновлення пересування російських військ проводять на тлі невдоволення Кремля зближенням Києва з НАТО та власними розбіжностями з Альянсом. Нагадаємо, що 18 жовтня ц. р. РФ призупинила свою місію при НАТО в Брюсселі (Бельгія) після того, як альянс вигнав вісьмох членів російської місії, яких звинуватив у шпигунстві.
Водночас Майкл Кофман, директор програми досліджень аналітичної групи CNA, наголосив, що нові переміщення російської армії здійснюють не в рамках військових навчань. За його словами, супутникові знімки показують, що ймовірно 1-а гвардійська танкова армія Росії, елітний підрозділ, що базується за межами Москви, переміщує особовий склад і техніку в бік України. Крім цього, сили російської 41-ї загальновійськової армії, яка зазвичай базується в Новосибірську, не повернулися до Сибіру, а з’єдналися з іншими російськими силами біля кордону з Україною.
Своєю чергою, часопис Politico опублікував світлини, зроблені комерційним супутником, які підтверджують стягування російських військ і техніки до кордону з Україною. «Нові зображення, зроблені Maxar Technologies, показують скупчення бронетанкових підрозділів, танків і самохідної артилерії разом із наземними військами, які зосереджуються біля російського міста Єльня, неподалік від кордону з Білоруссю», — йдеться в публікації. Джон Кірбі, офіційний представник Пентаґону, 1 листопада заявив, що в США уважно стежить за Україною на тлі повідомлень про нове скупчення російських військ на кордоні. «Ми знайомі з публічними повідомленнями про незвичайну російську військову активність біля України, — сказав він. — І маємо намір продовжити консультації з союзниками та партнерами з цього питання. Будь-які ескалаційні чи аґресивні дії викликатимуть велику стурбованість у Сполучених Штатів».
Відтак у Чорне море зараз стягують військові кораблі США. Вони проведуть спільні навчання з партнерами по Північноатлантичному альянсу. «Флагманський корабель 6-го флоту Mount Whitney почав свій перехід у північному напрямку в Чорне море для проведення операцій з нашими союзниками та партнерами по НАТО в реґіоні», — йдеться в повідомленні Військово-морських сил США.
Натомість у Міністерстві оборони України чомусь уперто «не бачать» просування російських військ до державного кордону. Там наголосили, що станом на 1 листопада не фіксували додаткового перекидання озброєння, підрозділів і військової техніки РФ. І назвали повідомлення про стягування військ елементом інформаційно-психологічного впливу. А оприлюднені засобами масової інформації факти щодо нарощення російських військ назвали плановими заходами в рамках переміщення після закінчення навчань.
Свою інформацію оприлюднили й українські розвідники. Вони заявили, що загальна чисельність російських військ біля кордонів України та на тимчасово окупованих територіях зараз становить близько 90 тис. осіб. Станом на початок листопада біля українських кордонів перебувають війська 8-ї, 20-ї армій Південного та Західного військових округів, а також сили та засоби Чорноморського флоту РФ. «Крім цього, поблизу нашого кордону базуються окремі з’єднання та частини 4-ї, 6-ї армії військово-повітряних сил і протиповітряної оборони повітряно-космічних сил збройних сил РФ», — йдеться у повідомленні Головного управління розвідки (ГУР) Збройних сил України.
На тимчасово окупованих територіях Донбасу розгорнули і діють два армійські корпуси російських військ. Зараз терористи нарощують свої сили — утримують на позиціях розвідувально-диверсійні групи і протитанкові ракетні комплекси. Крім цього, російсько-окупаційні війська збільшили кількість розвідувальних постів спостереження за діяльністю українських військових і визначення об’єктів для ведення артилерійського (снайперського) вогню. А на окремих напрямках проросійські війська посилюють групи артилерії біля лінії зіткнення.
«РФ періодично вдається до практики перекидання та скупчення військових підрозділів задля підтримання напруги в реґіоні та політичного тиску на сусідні держави, — запевняють у ГУР. — Упродовж другого півріччя ц. р. поблизу кордону України командування збройних сил РФ провело серію широкомасштабних командно-штабних навчань. Після їхнього завершення частини та підрозділи 41-ї армії залишилися в європейській частині Росії, зокрема, в районі населеного пункту Єльня, що на Смоленщині, на відстані близько 260 км від державного кордону з Україною».
Як повідомляв «Міст», Москва та Мінськ у вересні ц. р. провели великі військові навчання.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply