Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

РФ запросять до платформи з деокупації АРК

Автор:

|

Жовтень 11, 2020

|

Рубрика:

РФ запросять до платформи з деокупації АРК
Еміне Джапарова

Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України, заявила, що розроблена владою «Кримська платформа для повернення Автономної Республіки Крим (АРК) Україні» буде містити всі заходи, що стосуються півострова, на різних рівнях. «Мета Кримської платформи — це винесення теми Криму на найвищий міжнародний, політичний рівень. Ця платформа буде охоплювати кілька рівнів. Найвищий — це лідери держав, для яких ми готуємо Кримський саміт. Зараз важко казати, чи можна буде його провести фізично через пандемію Covid-19», — зауважила вона.
Наступний рівень платформи — це міністри закордонних справ і міністри оборони. «Під цей рівень будемо підтягувати різні заходи в рамках НАТО, Європейського Союзу (ЄС), Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки та співпраці в Європі, Ради Європи. Це буде екосистема заходів упродовж року і це мають бути системні речі», — розповіла п. Джапарова.
Міністерство закордонних справ (МЗС) України пропонує провести платформу 26 лютого в День опору Криму російській окупації. Дмитро Кулеба, керівник зовнішньополітичного відомства, розповів, що кримська платформа покликана структурувати міжнародні зусилля з деокупації півострова, а також зберегти цю тему в пріоритетах міжнародної політики.
«Ми запросимо взяти участь у цій платформі Російську Федерацію (РФ). Звісно, ми розуміємо, бачачи їхню страусину позицію всі шість років, як вони викручуються, абсолютно цинічно поводяться щодо України та міжнародного права, тому надій, що Москва візьме участь в цій платформі, небагато», — зазначила Еміне Джапарова. За її словами, якщо одним зі завдань цієї платформи є відстеження того, що відбувається у АРК, то в МЗС України розуміють, що «йдеться про злочини, які в Криму здійснює РФ». «Ми переконані, що те, що сталося 2014 року в АРК і на Донбасі — це порушення того світового порядку, який виник після Другої світової війни. Не лише Україна зацікавлена у відновленні справедливості. Це тест для західних країн», — наголосила чиновниця.
Як повідомляв «Міст», у Міністерстві закордонних справ України розповіли про концепцію деокупації Криму.

До слова
Посли країн ЄС узгодили санкції проти Росії за будівництво Керченського моста. Про це повідомив Рікард Йозвяк, брюссельський кореспондент «Радіо Свобода». «Це будуть санкції проти двох осіб і чотирьох компаній, відповідальних за будівництво Керченського моста», — уточнив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply