Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Президент Володимир Зеленський у Брюсселі

Автор:

|

Червень 05, 2019

|

Рубрика:

Президент Володимир Зеленський у Брюсселі
Володимир Зеленський та Єнс Столтенберґ

Президент України 4 червня відвідав Брюссель (Бельгія). Його супроводжували Вадим Пристайко, заступник голови його адміністрації, і Микола Точицький, постійний представник України при Європейському Союзі (ЄС).
Спершу Володимир Зеленський провів зустріч із Жаном-Клодом Юнкером, головою Європейської комісії (ЄК). Під час рукостискання журналісти запитали п. Юнкера, чи його проймають думки за Петра Порошенка, на що голова ЄК відповів: «У мене тепер новий друг» і поплескав Зеленського по щоці, котрий тут же відгукнувся: «Я кращий. Новий кращий, ніж старий».
В ЄК першу зустріч Володимира Зеленського та Жана-Клода Юнкера назвали «теплою». «Зустріч двох лідерів у присутності комісара Хана підтвердила незмінну підтримку ЄК зусиль України в реформуванні економіки, держави та суспільства. ЄС продовжуватиме підтримувати територіальну цілісність України і шлях країни до миру, добробуту та демократії під керівництвом президента Зеленського», — повідомив офіційний представник ЄК.
Президент України і президент ЄК погодили, що саміт Україна-ЄС відбудеться в Києві 8 липня ц. р. український лідер наголосив на незмінності закріплених у Конституції України пріоритетів, насамперед із стратегічним курсом держави на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО, а також готовність України дотримуватися взятих на себе зобов’язань, зокрема, у взаєминах з міжнародними фінансовими інституціями. Зі свого боку в’ю Юнкера запевнив у повній підтримці України з боку ЄС в реалізації її євроінтеграційного вибору на шляху демократичних і ринкових перетворень.
По тому глава української держави зустрівся Єнсом Столтенберґом, генеральним секретарем НАТО. Останній зустрів українську делегацію на вході в штаб-квартиру організації. Президента супроводжували п. Пристайко та Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр міністр України.
На прес-конференції за результатами цієї зустрічі президент Зеленський заявив про готовність до перемовин із Російською Федерацією (РФ) і виконання мінських угод. «Але спершу ми повинні бути здатними захистити себе і стати сильнішими в економічному, політичному і військовому сенсі», — зазначив він.
Український лідер повідомив, що на зустрічі контактної групи з урегулювання на сході країни вперше візьме участь Руслан Хомчак, новий начальник Генерального штабу Збройних сил України, та потім передумав залучати його до мінського процесу. «Там будуть деякі пропозиції. Ми хочемо все закінчити: припинення вогню, обмін полоненими і багато пунктів», — запевнив гарант української Конституції і додав, що не хотів би розкривати відразу всі позиції української сторони.
Він також нагадав, що за даними місії Організації Об’єднаних Націй на Донбасі загинули 147 дітей, ще 363 були поранені, 200 тис. дітей є біженцями, а 23 тис. отримали статус жертв війни. Президент заявив, що хоче нагадати європейському уряду ці числа і закликати РФ припинити війну заради збереження багатьох життів.
На спільному брифінгу з Анджеєм Дудою, президентом Республіки Польща (РП), після їхньої зустрічі, глава української держави підкреслив важливість взаємодії з РП у питаннях енергобезпеки ЄС, збереження стратегічної ролі української газотранспортної системи і протидії будівництву газогону «Північний потік-2». Він прийняв запрошення польського президента приїхати до Варшави на річницю початку Другої світової війни. «Сподіваюся і вірю, що ми спільними зусиллями будемо творити історію успіху щирих відносин дружби і партнерської взаємодії між Україною та Польщею», — заявив п. Зеленський.
Валдіс Домбровскіс, віце-президент ЄК, на зустрічі з президентом України заявив, що ЄС завершить розгляд питання про надання Україні другого траншу розміром 500 млн EUR у рамках четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС, щойно українська сторона виконає відповідні вимоги для їхнього отримання.
Володимир Зеленський запевнив, що Україна буде дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов’язань, зокрема у відносинах із міжнародними фінансовими інститутами. «У зв’язку з цим європейську сторону повідомили про результати зустрічі глави держави з представниками Міжнародного валютного фонду, під час якої було досягнуто порозуміння подальших кроків у співпраці з фондом», — повідомили прес-служба президента України. Єврочиновник також висловив упевненість у збереженні солідарності щодо України в майбутньому складі ЄК та Європейської ради.

Євген Клен

До слова
5 травня президент України звернувся до РФ через загострення конфлікту на Донбасі. Він нагадав, що цього дня в результаті посилених обстрілів позицій Об’єднаних сил на Донбасі загинули троє військовослужбовців і ще троє були поранені. «Хочу звернутися до керівництва РФ і командування її окупаційних сил на Донбасі. Загострення конфлікту — не найкращий фон для відновлення перемовин у Мінську. Нам не потрібно вкотре нагадувати про можливість ескалації вашої аґресії. Сьогодні ми обговоримо з європейськими колегами її відкриту демонстрацію, а українська делегація в Білорусі нагадає про неприпустимість спроб діалогу з нами з позиції сили», — написав п. Зеленський у Facebook і висловив співчуття сім’ям загиблих.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply